R7 1700 ve GTX 1080 sistem FPS düşüklüğü sorunu

legoruth

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:

• EVGA GTX 1080 FTW
  • Ryzen 1700
  • 32 GB RAM
  • OCZ SSD
  • BenQ GW2760S

1080P dahil hiçbir çözünürlükte CS:GO 100 FPS üzeri alamıyorum hatta 80 göremiyorum. LoL de aynı şekilde. Rust full ayarlar 30 FPS'te kalır. Neden böyledir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:

• EVGA GTX 1080 FTW
  • Ryzen 1700
  • 32 GB RAM
  • OCZ SSD
  • BenQ GW2760S

1080P dahil her çözünürlükte CS:GO 100 FPS üzeri alamıyorum hatta 80 göremiyorum. LoL de aynı şekilde. Rust full ayarlar 30 FPS'te kalır. Neden böyledir?
4K monitör yok ise bundan olabilir. Yada büyük ihtimalle VSYNC açık kalmıştır.

Bendeki sistem de Ryzen 1700, MSI 1080 ama bende de aynı sorunlar var. Oyunlarda düşük FPS alıyorum.

Bu soruna kimsenin çözüm bulamamasının sebebi de bence bu sistemi kullanmadan yaşadığımız şeyi anlayamayacakları. Yoksa ben de dışarıdan bu parçalara baksam hiçbir sıkıntı yok 10 numara sistem derim.

Oyunda MSI afterburnerla bir video çekip atsanız, tüm GPU ve CPU kullanımları bütün her şeyi gösterecek şekilde belki yardımcı olabiliriz. Ama bu şekilde soruna erişemeyiz.

Ben Zotac GTX 1080 R7 1700 kullanıyorum. LOL'de en yüksek ayarlarda 110-120 FPS veriyor. Yalnız BF1, Mafia 2, ETS 2 gibi oyunlarda 60 fps sabit alıyorum. Daha yüksek almam gerekmez mi? V-Sync kapalı halde hem de. Bunun yanında ayarları seçerken 1920-1080 59.9 Hz yazıyor bundan olabilir mi acaba? Ama özellikle FPS limitleyicisini kapatıyorum anlamadım neden. 2K 144 Hz monitör alıcam umarım FPS değerleri ona göre şekillenir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı