R7 1700 ve GTX 1080 sisteme Overclock yapma

EneskutayK

Hectopat
Daha fazla  
Sizlerin de önderliğinde Nanokatalog.com'dan 4 ay önce sistem toplamıştım. MSI Seahawk GTX 1080 ve R7 1700 temelli sistemi ısrarınız üzerine Phanteks P400S aldım ve ses sorunu hariç gayet memnunum. Sizlere sorum şu ki ben O.C yapıp daha yüksek performans almak istiyorum. İşlemcimde sıvı soğutma olmadığından yapsam sorun olur mu? RAM, anakart gibi parçalara nasıl O.C yapacağım?

@Jira @Neko

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinize AMD'nin adını unuttuğum bir programı sayesinde Windows üzerinden overclock yapabilirsiniz. Ekran kartınızın gücünü MSI Afterburner'dan arttırabilirsiniz. RAM hızınızı BIOS üzerinden Asus ise DOCP, diğer anakartlar için XMP ile arttırabilir veya kendiniz voltajı ve MHz'i ayarlayıp yapabilirsiniz. Anakart overclock edilmez. İşlemcinizin kendi soğutucusu belli bir miktara kadar izin verir, sonrasında soğutma değiştirmeniz gerekmektedir.
Bana kalırsa hiç o işlere bulaşmayın, sonuçta sisteminiz güçlü.

Sizlerin de önderliğinde Nanokatalog.com'dan 4 ay önce sistem toplamıştım. MSI Seahawk GTX 1080 ve R7 1700 temelli sistemi ısrarınız üzerine Phanteks P400S aldım ve ses sorunu hariç gayet memnunum. Sizlere sorum şu ki ben O.C yapıp daha yüksek performans almak istiyorum. İşlemcimde sıvı soğutma olmadığından yapsam sorun olur mu? RAM, anakart gibi parçalara nasıl O.C yapacağım?

@Jira @Neko
Çok rahat 3.7'ye OC edersin işlemciyi stok fanı ile. Yabancı videolardan gördüm kaynağım var. Anakrat OC edilmez. Ekran kartını da MSI AfterBurner'dan OC edebilirsin.

Çok rahat 3.7'ye OC edersin işlemciyi stok fanı ile. Yabancı videolardan gördüm kaynağım var. Anakrat OC edilmez. Ekran kartını da MSI AfterBurner'dan OC edebilirsin.
Sizce gerekli mi overclock yapmam? Sonuçta ramlar 3000 mhz destekliyor ve ben şuan BIOS a girip kaçta çalıştığını bile bilmiyorum. Klavyemde F tuşları çalışmıyor. Bios'a nasıl girebilirim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı