R7 1700X sisteme yükseltme önerisi

Rewnez

Decapat
Daha fazla  
Herkes e iyi günler.
Bilgisayarımı güncellemek ve sistemimi güçlendirmek için sizlerin de yardımını almak için bu konuyu açtım.
5-10 bin TL'lik bir bütçem var fakat değiştirilen parçaların satılarak bütçenin arttırılabileceğini düşünerek, dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.
Ana paranın Max 10 bin olması, satılacak parçaların da tahmini değerlerini kullanarak sistemi güncellememde yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Genel toplanma amacı oyun oynamak olduğunu da belirtmek isterim.
AMD Ryzen 7 1700X eight-Core Processor, 3400 MHz, 8-Core
X470 Gaming Pro Carbon AC (MS-7B78)
NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti.
Samsung SSD 970 EVO 500GB (Smart ok)
DDR4 Corsair SK Hynix 8 GB RAM -2998( 2adet)
Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkür ederim =)
pc1.png
pc2.png

O bütçeyle ekran kartı yükselmez. Yeni anakart almadan işlemciyi yükseltebilirsin. Ryzen 7 5700X olabilir.

Neden olmasın ve sizin önerdiğiniz işlemci gerçekten gereksiz olur. Oyun oynayacağını söylüyor 10k+ bu parçaları satınca güzel bir bütçesi var. Önce ekran kartı alıp kendi elindekini satınca işlemci alabilir.

Bunu ek olarak buraya koyuyorum yakın zamanda Technopat'ta böyle bir video atıldı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden olmasın ve sizin önerdiğiniz işlemci gerçekten gereksiz olur. Oyun oynayacağını söylüyor 10k+ bu parçaları satınca güzel bir bütçesi var. Önce ekran kartı alıp kendi elindekini satınca işlemci alabilir.
Ben daha güçlü sistem için bekleyip biraz daha para biriktirmesini öneriyorum. 1070 Ti zaten yeterli bir ekran kartı. Şu anda yeni birçok işlemci ve ekran kartı çıkıyor(Eylül aralık ayları arasında). Intel bile ekran kartı çıkarıyor. Benim tavsiyem beklemek. 5700X alırsa sonradan RTX 3070, intel Arc A770 gibi ekran kartları ekleyebilir.

Ben daha güçlü sistem için bekleyip biraz daha para biriktirmesini öneriyorum. 1070 Ti zaten yeterli bir ekran kartı. Şu anda yeni birçok işlemci ve ekran kartı çıkıyor(Eylül aralık ayları arasında). Intel bile ekran kartı çıkarıyor. Benim tavsiyem beklemek. 5700X alırsa sonradan RTX 3070, Intel arc A770 gibi ekran kartları ekleyebilir.

Türkiye koşullarında beklemek pek mantıklı değil hocam. O işlemci gerçekten biraz fazla kaçan bir işlemci olur oyun oynayan bir insan için. Ama kendi seçimi arkadaşın ben Türkiye burası belli olmaz elinde paran varken al taraftarıyım.

tavsiyelerinizi dikkate alıcam , dediğin gibi bekle yedebilirim fakat @Itechin.g in dediği düşünce hoşuma gitti tek, gainward firmasını ve 3060 serisi üzerine biraz bakıcağım.

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım, dediğin gibi bekle yedebilirim fakat @Itechin.g in dediği düşünce hoşuma gitti tek, gainward firmasını ve 3060 serisi üzerine biraz bakacağım.

Hocam 8-9k arası 3060 piyasada çok arkadaşın dediği de hoş bir düşünce ama gelecekte ne olur bilemiyorum. Dediği gibi fiyatlar bir nebze düşebilir ekran kartları için aynı şekilde artışa da geçebilir. Açıkçası dolar sürekli artıyor o yüzden bana beklemek mantıklı gelmiyor. Yeni bilgisayar topladım i3 10. nesil başta pişman oldum AMD pahalı diye almamıştım ama biraz daha beklesem ancak Pentium alırmışım. Ekran kartınızdan cidden memnunsanız ve RTX teknolojisini merak etmiyorsanız arkadaşın dediğini yapabilirsiniz. Ekran kartınız dediği gibi daha 2-3 yıl size hizmet edecektir.

R5 5600 ve RX 6600 olabilir. RTX 3060 performansına yakın RX 6600, ama çok daha ucuz. Zaten RTX 3060 fiyatına RX 6700 XT alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı