R7 1800X işlemci üzerine PC toplama

Bamesa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Yeni bir sistem toplamaya karar verdim. Elimde Ryzen 7 1800X işlemci ve onun için sıvı soğutma mevcut. Ekran kartı konusundan biraz kararsız kaldım bu sebepten dolayı sizlere sormaya karar verdim. GTX 1080 ya da RTX 2070 almayı düşünüyorum. Oyunlardaki performanslarına bakınca aralarında çok fark olmadığını gördüm. Maksimum 5-10 FPS oynuyordu. Benim gönlüm RTX 2070'ten yana sonuçta daha yeni bir teknoloji. Sizce hangisini almalıyım ve RTX 2070 alırsam hangi markadan almamı önerirsiniz? Son olarak aklımda bazı anakartlar var fakat bu sisteme uyacak anakart önerilerinizide duymak isterim. Anakart olarak aklımda ASUS TUF X470-Plus Gaming var. Bununla ilgili düşünceleriniz ve alternatifleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX teknolojisi çok gerekli mi bilmem, bana gereksiz masraf gibi geliyor. RTX kullanıp adam akıllı randıman alınmak isteniyorsa denildiği gibi RTX2080 alınmalı. Bence GTX1080 şuan bile çok güçlü bir kart ve uzun süre sizi gayet güzel taşıyacaktır.

RTX 2080 bütçemi aşıyor gibi. Ekran kartına 4.500 TL civarında vermeyi planlıyorum üst limitim ancak 5.000 TL olabilir. Fakat attığınız RTX 2080 gerçekten düşünülebilinir. @Silinen üye Herhangi bir uyum problemi falan olmaz sanırım ? Ve ana kart hakkında ki düşünceleriniz nedir ?
Merhaba.

Yeni bir sistem toplamaya karar verdim. Elimde Ryzen 7 1800X işlemci ve onun için sıvı soğutma mevcut. Ekran kartı konusundan biraz kararsız kaldım bu sebepten dolayı sizlere sormaya karar verdim. GTX 1080 ya da RTX 2070 almayı düşünüyorum. Oyunlardaki performanslarına bakınca aralarında çok fark olmadığını gördüm. Maksimum 5-10 FPS oynuyordu. Benim gönlüm RTX 2070'ten yana sonuçta daha yeni bir teknoloji. Sizce hangisini almalıyım ve RTX 2070 alırsam hangi markadan almamı önerirsiniz? Son olarak aklımda bazı anakartlar var fakat bu sisteme uyacak anakart önerilerinizide duymak isterim. Anakart olarak aklımda ASUS TUF X470-Plus Gaming var. Bununla ilgili düşünceleriniz ve alternatifleriniz nelerdir?

Aklımda ki anakartı yanlış belirtmişim düşündüğüm anakart : MSI X470 Gaming PLUS

MSI X470 Gaming PLUS AM4 DDR4 DVI HDMI SATA 6GB/S M2 USB3.1 Fiyatı
Öneride bulunacaklar var mı ? RTX 2080 işlemcimle uyumlu olur değil mi herhangi bir sıkıntı çıkar mı ? Ve anakart düşüncem mantıklı mı yoksa başka bir şey mi almalıyım ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı