R7 200 GPU fanı ses çıkarıyor

Afeka

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı alalı 1 hafta oldu. İlk günler böyle bir sorun yoktu, sonradan GPU fanımın 1150 olduğunu fark ettim; hiçbir şey açık değilken bile 1110-1200 civarı hep dolaşıyor. Performansıma etki etmiyor ama ses beni deli ediyor. Nasıl yapacağım?

Bilgisayar özelliklerim:
Intel(R) Core (TM) i3-3240 CPU @ 3.40GHz (4 CPUs) 3.4GHz
Bellek(RAM) 4 GB
AMD Radeon R7 200 series VRAM 2 GB
BIOS F13

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seride Zero RPM özelliği yok diye biliyorum. Afterburner ile azaltıp deneyebilirsiniz. Sıcaklık değerlerine de dikkat edin. Bir de fiziksel olarak sürtme olup olmadığını kontrol edin.

Bu seride Zero RPM özelliği yok diye biliyorum. Afterburner ile azaltıp deneyebilirsiniz. Sıcaklık değerlerine de dikkat edin. Bir de fiziksel olarak sürtme olup olmadığını kontrol edin.

Fanıma fiziksel olarak temas eden bişey yok ve fan kontrol programlarından hiç anlamıyorum. Acaba var mı bilgisayarıma uygun bir fan ayarlama programı tavsiyede bulunur musunuz?

Fan kontrol programlarından hiç anlamıyorum. Acaba var mı bilgisayarıma uygun bir fan ayarlama programı tavsiyede bulunur musunuz?
Dediğim gibi MSI Afterburner var. Bununla fan hızı ayarlayabilirsiniz.

Ayarları ne şekilde yapmam gerekir? Hem performansımın iyi olduğu, hem de fan sesinin az olduğu bir ayar.
Bu ekran kartı ile OC tavsiye etmiyorum. Sadece denemek için fan hız ayarına bakın derim.

Geri
Yukarı