R7 240 2 GB alınır mı?

Bütçe
400
HD 6850 kullanıyorum ben halihazırda, eski kartların babalarından diyebilirim. R7 240'a karşı da dezavantajları çok tabii :)

Hocam GB'a bakarak kart alınmayacağını bende biliyorum. Bende 1650S var. Ekran kartı güzel daha yüksek ayarlarda oynatma gücü de var ancak VRAM az olduğu için ayar açamıyorum. Aynı iş arkadaşda da olmasın diye söyledim sadece.

Oyun testlerine baktım da R7 240 bayağı güçsüz kart. 6850 neredeyse 50 FPS fark atmış yer yer.
Biliyorsan ne mutlu sana. Önceki yorumuna bakarak yazdım. Haklısın VRAM bir noktada önemli, senin kartındaki gibi.
Ama arkadaşın alacağı kart için konuşuyoruz. HD 6850 için 1GB yeterli. Daha kaliteli dokular FPS'i ciddi düşürür. Bu kart da o kadar güçlü değil.
HD 6850 kullanıyorum ben halihazırda, eski kartların babalarından diyebilirim. R7 240'a karşı da dezavantajları çok tabii :)
Watt farkı dışında başka dezavantaj göremedim.

250 TL'ye alınılabilir en fazla 300 TL verirdim. Facebook gruplarından daha önce ASUS R7 250 1 GB ve Sapphire R7 240 2 GB aldım 250 TL'ye gayet iyi kullandım kullandığım kasa eskiydi kısa devre oldu 1 yıl sonra ama eğer kısa devre olmasaydı giderdi 2-3 yıl daha gayet memnunum.

Watt farkı dışında başka dezavantaj göremedim.

TechPowerUp'taki Grafik özellikleri kısmı ve üretim süreci farkları var, sürücü farkları var. HD 6850 ise yine TechPowerUp'a göre R7 240'tan %125 daha güçlü.

Geri
Yukarı