R7 240 2 GB ekran kartı nasıl?

OnurhanDOG4N

Hectopat
1)Bugün 1GB erkan kartını satıp 2 GB ekran kartı almaya karar verdim, aklımda zaten sürekli olan R7 240 2 GB 128 Bit ekran kartı almayı tercih ettim CS:GO,
ETS 2, Valorant, LoL gibi oyunlarda FPS nasıl olur?(6 GB RAM 1333 MHz amf Athlon X4 640 3.0 GHz işlemci, MSI 760 gm P33 DDR3 anakart var)

2) Peki alsam bu işlemcide overclock'a gerek kalır mı? 3.0 GHz Max 3.5 GHz çıkıyor overclock ile darboğaz a düşer mi sistem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bir üst modeli R7 250 var. FX6100 işlemci ve 12 GB RAM ile Valorant'ta 150 civarı CS:GO'da 150 civarı FPS alıyorum. ETS 2 60FPS rahat oynatıyor.

Darboğaz olacağını zannetmiyorum o kadar güçlü bir kart değil sonuçta. İyi bir soğutma işini görür. Modern oyunlar olmasa da çoğu oyunu oynatır.

Senin RAM 6 GB ve işlemcin biraz daha düşük seviye olduğu için oyunlarda 80 civarı FPS alıcağını tahmin ediyorum. İyi günlerde kullanın.

Bende bir üst modeli R7 250 var. FX6100 işlemci ve 12 GB RAM ile Valorant'ta 150 civarı CS:GO'da 150 civarı FPS alıyorum. ETS 2 60FPS rahat oynatıyor.

Darboğaz olacağını zannetmiyorum o kadar güçlü bir kart değil sonuçta. İyi bir soğutma işini görür. Modern oyunlar olmasa da çoğu oyunu oynatır.

Senin RAM 6 GB ve işlemcin biraz daha düşük seviye olduğu için oyunlarda 80 civarı FPS alıcağını tahmin ediyorum. İyi günlerde kullanın.
Teşekkürler, peki işlemciyi x4 965e çekip(8mb önbellek), Ram ı 8gb yapsam fps durumu ne olur

Teşekkürler, peki işlemciyi X4 965E çekip(8MB önbellek), RAM'ı 8 GB yapsam FPS durumu ne olur?

6 GB'den 8 GB'ye geçince çok fark olur mu bilmem ama işlemcinizi yükseltmek elbette fayda verecektir. Şu anki sisteminizdeki işlemci de ekran kartı için yeterli.

Bu arada işlemci alacaksanız ve çok bütçeniz yoksa benim gibi FX serisi almanızı öneririm. Kötünün iyisi.

6 GB'den 8 GB'ye geçince çok fark olur mu bilmem ama işlemcinizi yükseltmek elbette fayda verecektir. Şu anki sisteminizdeki işlemci de ekran kartı için yeterli.

Bu arada işlemci alacaksanız ve çok bütçeniz yoksa benim gibi FX serisi almanızı öneririm. Kötünün iyisi.
Hocam fx serisine baktım lakin anakartıma uygun olmadığını öğrendim maksimum Athlon serisini destekliyor yani en fazla X4 965 yapabiliyorum

Geri
Yukarı