R7 240 4 GB ve Q9500 sistem oyun performansı nasıl olur?

Papaz Ricirt

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Okumaya Çalışan Bir Öğrenci
Ekran kartı R7 240 2 GB alacaktım ama 4 GB halini 400'e buldum alacağım inşallah. İşlemci olarak da Q9500 alıyorum. Merak ettiğim 2 değil de 4 GB alınca ve bu işlemci ile nasıl bir oyun zevki olur?

Cyberpunk açsın derdim yok ama Bannerlord veya Witcher 2-3 oyunlarını açar mıyım? Düşük ayarlarda olması sıkıntı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında önemli olan GB değil çekirdek hızıdır, 4 GB 1050 Ti'de var, R7 240 da var.
Sorunuza gelirsek Witcher 3 biraz zor oynarsınız o ekran kartıyla, keza işlemci yüzünden de zor oynarsınız ama düşük ayarlar da güzel bir ekran kartıyla beraber oynatabilecek bir işlemci o. Ben de Q9550 ve 750 Ti ile Low Medium arası 35 FPS olarak oynamıştım. Sizin ekran kartınız Witcher 3 ve Bannerlord için yeterli değil, yapabiliyorsanız i5 3470 kafasında bir işlemciye geçin, en azından Witcher 3 ve Bannerlord'u kurtarabilir.

Uzun lafın kısası Witcher 3 ve Bannerlord oynamanız çok zor. Ama 720P ise şansınızı deneyebilirsiniz.

Hocam gönül ister 1030 alsaydım ama malum ekonomi, yasaklardaki işsizlik derken biraz sıkıntı ama asıl konum CS:GO, GTA V ve Valorant oynamak arkadaşlarım ile. Bunlar oluyorsa 2 yıl sabrederim ben

Geri
Yukarı