R7 240 alınır mı?

MSI R7 240 DDR3 2 GB kullanıyorum. Sürücü desteği halen devam ediyor. Sürücüyle beraber gelen yazılımlar çok hoşuma gidiyor. Ama oyunlarda çok da akıcı bir performans vermiyor. OC ile uğraşmak istemiyorum. İşlemcin kötü ise performansa pek de bir etkisi olmaz. 9500GT kullanıyorken R7 240'a geçtim. Valorant'ta 9500GT'ye göre 20 FPS civarı bir artış oldu. GTA V için geçen sene 720p 50-60 FPS verirken şimdi açacağından bile şüpheliyim. CS:GO 720p 50-60 FPS arası oynatıyordu. Fakat çok fazla FPS drop yiyorum. Minecraft'da shader açıp oynamak için almıştım. İlk geldiğinde skybock sunucularında shader ile 90-120 FPS oynayabiliyordum. 1 yıl geçti ve şu an pek de memnun değilim çünkü shader açmasam bile aynı sunucuda 30-40 FPS ayrıca da drop yemekten oynatmıyor. 280 TL civarına almıştım. Fan çok gürültülü çalışıyor şu an. Son 2 aydır fan sesi rahatsız edecek kadar arttı. İşlemci fan sesinden rahatsız olurdum, artık onu duyamıyorum bile 😅 Yağlamak falan işi çözmedi. Termal macununu değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an alır mısın diye sorsan, evet alırım. Ama çok da önermem. Temiz bulursan 1, bilemedin 2 sene idare eder. Yeni almak için para biriktirmeyi düşün derim.
Desteği kesildi diye biliyorum ama? en son ne zaman güncelleme yaptınız?

Desteği kesildi diye biliyorum ama? En son ne zaman güncelleme yaptınız?

8 Kasım'da yaptım. Güncelleme geldi ama gelen güncellemede Radeon Software olmadığı için güncellemiyorum şu anlık. Adrenalin sürümünü bekliyorum. Varsa da şu an güncellemem 2-3 haftaya güncellerim.
8 Kasım'da yaptım. Güncelleme geldi ama gelen güncellemede Radeon Software olmadığı için güncellemiyorum şu anlık. Adrenalin sürümünü bekliyorum. Varsa da şu an güncellemem 2-3 haftaya güncellerim.
Kusura bakmayın. Tarihine bakmamışım. Evet desteği kesilmiş. Tekrardan kusura bakmayın. Tekrar kontrol edince fark ettim. 😔😳

Son düzenleme:
Bulduğunuz GT730'u ben halihazırda kullanıyorum, sisteme o takılı. Sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim. Onun dışında yine beklentiniz devreye giriyor, HD5750'de kullandım ve performansı eski bir kart olmasına rağmen bana yetti. Sadece iyi soğutulmazsa sıkıntı çıkarabilir ve eski bir kart. Aralarında yine R7 240 ve GT1030 iyi kalıyor, ona da siz karar vermelisiniz. Önce hangi oyunları oynayacağınızı düşünün, ne yapacağınıza karar verin ve ona göre bir kart seçin.

Bulduğunuz GT730'u ben halihazırda kullanıyorum, sisteme o takılı. Sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim. Onun dışında yine beklentiniz devreye giriyor, HD5750'de kullandım ve performansı eski bir kart olmasına rağmen bana yetti. Sadece iyi soğutulmazsa sıkıntı çıkarabilir ve eski bir kart. Aralarında yine R7 240 ve GT1030 iyi kalıyor, ona da siz karar vermelisiniz. Önce hangi oyunları oynayacağınızı düşünün, ne yapacağınıza karar verin ve ona göre bir kart seçin.
Eski olmasına rağmen hd 5750 internetteki değerlerde daha iyi gözüküyor siz ikisinide kullandıysanız sizce hangisi daha iyi performans veriyor?
Mağlesef zaten 2 saat önce gt 1030 satılmış.

Son düzenleme:
Performans olarak HD5750 güç olarak daha güçlü fakat GT730 ve R7 240 hem stabilite hem verimlilik hem de sürücü konusunda daha verimli. Ben yine de R7 240 veya bulabilirseniz Kepler GT730 almanızı öneririm.

Biri 49w biri 86w (gt730/5760) 5750 iki katı neredeyse ama 5750 nin fanı daha büyük bunun ısınmayla alakası varmi bilmiyorum ama böyle bakınca artı olarak gözüküyor biri opengl 4.6 biri opengl 4.4 (gt730/5750) ki bu benim için önemli bazı programlar içi onun dışında DirectX sürümleri aynı sadece birinde yazılım olarak dx12 destekliyor (gt730) diğeri 11.2 destekliyor tam hersey bitti derken birsey dikkatimi çekti daha önceden aynıdır diye bakmadığım bellek nesli biri gddr5 (5750) diğeri gddr3 idi bellek kapasitesini zaten bilerek söylemedim ama biri 1gb (5750) biri 2gb ama gt 730 un tasarımı beni benden aldı bu metni yazmadan önce galiba 730 la devam edeceğiz demeyi planlıyordum ama bu özellikleri yazınca yine kararsizlaştim bu özellikler dışında performans olarak aralarında %30 a yakın bir aralık var hemde ben artık bu kartları görünce r7 240 danda soğudum gibi biraz.

HD 5750 sadece performans olarak iyi dediğim gibi, ek olarak ATI HD serisinin kronik bir sıkıntısı var, soğuk lehime düşme olasılığı diğer kartlardan daha fazla. Ben o yüzden HD6850'yi elden çıkardım, çok güçlü bir karttı oysaki. Elimde bozulmasından korktum ben ama belki de daha nice oyunlar oynayabilirdim onunla... Hem R7 240'ın DDR3 versiyonu nasıl oluyor bilmiyorum ama TechPowerUp'a göre GDDR5 R7 240'a göre %10 daha performanslı. GT730'un ise Kepler mimarili olanını bulursanız alın, yoksa iş yine beklentinize kalıyor. Ben GT730'umdan hala daha memnunum fakat haliyle diğer oyunlar için yetersiz.

HD 5750 sadece performans olarak iyi dediğim gibi, ek olarak ATI HD serisinin kronik bir sıkıntısı var, soğuk lehime düşme olasılığı diğer kartlardan daha fazla. Ben o yüzden HD6850'yi elden çıkardım, çok güçlü bir karttı oysaki. Elimde bozulmasından korktum ben ama belki de daha nice oyunlar oynayabilirdim onunla... Hem R7 240'ın DDR3 versiyonu nasıl oluyor bilmiyorum ama TechPowerUp'a göre GDDR5 R7 240'a göre %10 daha performanslı. GT730'un ise Kepler mimarili olanını bulursanız alın, yoksa iş yine beklentinize kalıyor. Ben GT730'umdan hala daha memnunum fakat haliyle diğer oyunlar için yetersiz.
Biliyorum en çokta 6850 6790 gibi kartlarda rastlanan bir durum çünkü genelde ençok onlar zorlanıyor. Ve dediğinizi anlayamadım ama ddr3 modelin ddr5 modelden daha güçlü olacağını sanmıyorum.

Ve dediğinizi anlayamadım ama DDR3 modelin DDR5 modelden daha güçlü olacağını sanmıyorum.

Kendiniz de bakabilirsiniz ikisi arasındaki sıralama farkına :)

Daha doğrusu temel saat frekansı 730MHz olan R7 240 modelleri, temel saat frekansı 650MHz olan R7 240 modellerinden daha iyi. GPU Variant'ı OLAND Pro olan daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı