Çözüldü R7 240 AMD driverını kuramıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emprialyx

Hectopat
Arkadaşlar AMD driverını indirdim kurmaya başladım fakat altta resmini bıraktığım ekranı geçemiyorum. Hızlı yükleme veya özel yükleme fark etmiyor, ikisine de tıklasam bir tepki yok. Donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, arkadaşımın bilgisayarına kurduk. Acaba yanlış driverı kurmuş olabilir miyim? Veya başka bir problem var ise yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 45
Çözüm
Sürücü çok eski gibi duruyor büyük ihtimal yanlış işletim sistemi için olan versiyonu kurmaya çalıştınız.

Auto-Detect Tool yardımıyla yazılımın sizin yerinize en güncel sürücüyü seçmesini sağlayın.

How to Get Drivers Using the AMD Driver Auto-Detect Tool | AMD

Evet bana da öyle geldi arkadaşıma kurduğumuz daha yeni gibiydi aynı işletim sistemiydi bu arada.

Linkte tıkladığın zaman direkt sürücü inecek. Bunu dene bakalım. Ama öncelikle DDU ile eski sürücü varsa kaldır.

Hocam dediğin DDU programını kurdum fakat bu hatayı alıyorum:
Konu hala güncel arkadaşlar hala bir çözüm bulamadım. Yardımınıza ihtiyacım var.
@Eren AK hocam DDU programını kurdum fakat önceki kurulan driverları nasıl kaldıracağımı bilmiyorum ve yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum. Ne yapmaılıyım?
Arkadaşlar sorunu çözdüm şöyle: Bilgisayarınıza arkadaşın dediği DDU programını indiriyorsunuz eğer açılmazsa minimum 4.5 sürümündeki .Net Framework programını indiriyorsunuz. Ondan sonra daha önce yüklü olan driverları silip PC'yi yeniden başlatıyorsunuz ve tekrar driverı kurmaya çalıştığınızda problem kalmıyor indiriyor direkt ve ayrıca yanlış driverı indirmemişim indirdiğim driver doğruymuş.
Yanlış driveri kurmuş olabilirsin.
1) Bilgisayarı yeniden başlat. Açmaya çalış driver'ı.
2) Driver'ı denetim masasından kaldırıp tekrar kur. DDU ile de kaldırabilirsin.
3) Driver'ı doğru indirdiğinden emin ol.

Linkte tıkladığın zaman direkt sürücü inecek. Bunu dene bakalım. Ama öncelikle DDU ile eski sürücü varsa kaldır.

Sürücü çok eski gibi duruyor büyük ihtimal yanlış işletim sistemi için olan versiyonu kurmaya çalıştınız.

Auto-Detect Tool yardımıyla yazılımın sizin yerinize en güncel sürücüyü seçmesini sağlayın.

How to Get Drivers Using the AMD Driver Auto-Detect Tool | AMD

Evet bana da öyle geldi arkadaşıma kurduğumuz daha yeni gibiydi aynı işletim sistemiydi bu arada.

Hocam dediğin DDU programını kurdum fakat bu hatayı alıyorum:
Konu hala güncel arkadaşlar hala bir çözüm bulamadım. Yardımınıza ihtiyacım var.
@Eren AK hocam DDU programını kurdum fakat önceki kurulan driverları nasıl kaldıracağımı bilmiyorum ve yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum. Ne yapmaılıyım?
Arkadaşlar sorunu çözdüm şöyle: Bilgisayarınıza arkadaşın dediği DDU programını indiriyorsunuz eğer açılmazsa minimum 4.5 sürümündeki .Net Framework programını indiriyorsunuz. Ondan sonra daha önce yüklü olan driverları silip PC'yi yeniden başlatıyorsunuz ve tekrar driverı kurmaya çalıştığınızda problem kalmıyor indiriyor direkt ve ayrıca yanlış driverı indirmemişim indirdiğim driver doğruymuş.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    92,9 KB · Görüntüleme: 14
Çözüm

Geri
Yukarı