R7 240 Darboğaz Sorunu

AATROX28

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarının darboğazda olduğunu biliyorum ama işlemci ile ekran kartın bıyık şekilde darboğaz yapıyor, amacım bu darbogazı gidermek. Hatta işlemciyi değiştirmek istiyorum ama ekran kartına uyumlu mu bilmiyorum. Çoğu oyunda az FPS alıyorum. Forest mesela, ben zaten Forest oyununu çok da yüksek grafikte oynamiyorum; dayımın PC'sinde 1GB ekran kartı var, 4GB RAM var, 2.70GHz işlemcisi var. Very low grafiklerde 30 FPS civarı alıyor ama benim sistemin 20 FPS'yi zor buluyor. Sorum su; R7 240 ve P5LD2X-1333 anakartına hangi işlemciler uyuyor? Sistemim şu anakartın modelini Chrome'ya yazınca sayfasında hangi işlemcileri desteklediği yazıyor. Linki de şu: Anakart

Ben, Celeron D331'i düşünüyorum.

• P5LD2X-1333
  • R7 240
  • Coreduo 4400 2.00GHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarının darboğazda olduğunu biliyorum ama işlemci ile ekran kartın bıyık şekilde darboğaz yapıyor, amacım bu darbogazı gidermek. Hatta işlemciyi değiştirmek istiyorum ama ekran kartına uyumlu mu bilmiyorum. Çoğu oyunda az FPS alıyorum. Forest mesela, ben zaten Forest oyununu çok da yüksek grafikte oynamiyorum; dayımın PC'sinde 1GB ekran kartı var, 4GB RAM var, 2.70GHz işlemcisi var. Very low grafiklerde 30 FPS civarı alıyor ama benim sistemin 20 FPS'yi zor buluyor. Sorum su; R7 240 ve P5LD2X-1333 anakartına hangi işlemciler uyuyor? Sistemim şu anakartın modelini Chrome'ya yazınca sayfasında hangi işlemcileri desteklediği yazıyor. Linki de şu: Anakart

Ben, Celeron D331'i düşünüyorum.

• P5LD2X-1333
  • R7 240
  • Coreduo 4400 2.00GHz
DDR2 bir anakart'a uygun bildiğim kadarıyla en iyi işlemciyi de alsanız bu saatten sonra pek tat vermez. Ama Core2 duo e8600 2.el bulabilirseniz 50-100 TL'ye falan darboğazı durdurabilir.

Son düzenleme:
Bilgisayarına takılabilir işlemciler arasında en iyileri Core 2 Duo E8600 ve Pentium Dual Core E6800 takabilirsin. Alt sürümlerini de takabilirsin.
Bunun kastediyorum bana göre uygun bir işlemci yorumlardada iyi olduğu yazıyor İslemci
ÖNCESİNDE R5 240 İLE DUO 7700 KULLANİYORDUM COK DARBOGAZ VARDİ MESELA CS YE GİRERKEN EKRAN PİKSELLESİYOR SONRA KAPANİYORDU BUYUZDEN İSLEMCİYİ 4400 YAPTİM SONRADAN BİDE R7 240 EKLEDİM

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı