G3240 ve R7 240 darboğaz sorunu

Emircan Uçar

Decapat
  • Sapphire R7 240 2 GB
  • G3240 3.1 GHz
  • 4GB DDR 3 1333 MHz RAM
GTA 5'te 1280x960 çözünürlükte normal ayarlarda darboğaz oluyor. MSI Afterburner ile baktığımda işlemci %90 - %100 arası gidip geliyor Ekran kartı ise %25 - %40 arası gidip geliyor. AMD ayarlarından performansa da ayarladım oyun içinde grafikleri de değiştirdim ama aynı darboğaz sorunu var. G3240 - R7 240 darboğaz olmaması lazım (izlediğim testlere göre). Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Sapphire R7 240 2 GB
  • G3240 3.1 GHz
  • 4GB DDR 3 1333 MHz RAM
GTA 5'te 1280x960 çözünürlükte normal ayarlarda darboğaz oluyor. MSI Afterburner ile baktığımda işlemci %90 - %100 arası gidip geliyor Ekran kartı ise %25 - %40 arası gidip geliyor. AMD ayarlarından performansa da ayarladım oyun içinde grafikleri de değiştirdim ama aynı darboğaz sorunu var. G3240 - R7 240 darboğaz olmaması lazım (izlediğim testlere göre). Yardımcı olursanız sevinirim.
VSYNC'yi Half yaparsan çözülebilir. :)

Sadece GTA V de mi ?

Diğer oyunlarda rahat oynayabiliyorum diye MSI Afterburner ile bakmadım.
Ayarları biraz yükseltin veya 1080p oynamaya çalışın. Ekran kartı kullanımını arttırın.
Denedim bu sefer fps düşüyor oynanmıyor ve ayrıca monitörüm 1080p desteklemiyor. Önerebileceğiniz ayarlar varmı deniyeyim.
VSYNC'yi Half yaparsan çözülebilir. :)
Şimdi deniyorum

Edit : Denedim sadece fps yi 30 sa sabitliyor ama hayla aynı darboğaz sorunu var

Son düzenleme:
İnternette bu ikiliyi yazıp oyun testlerine bakmayı denedim ama bir video bulamadım, sen bulduysan bana atar mısın? GTA V testi nasılmış görmek istiyorum bu ikilinin.
Bu ikili değilde benim işlemcimden daha düşük olan g2020 ile var istersen atayım. g2020 kaldırıyorsa ekran kartını buda kadlırması lazım değilmi ?

Bu ikili değilde benim işlemcimden daha düşük olan g2020 ile var istersen atayım. g2020 kaldırıyorsa ekran kartını buda kadlırması lazım değilmi ?
Evet GTA V'te kaldırması gerekiyor, G4560 ile GTX 1050 GTA V 1080P Very High ayarlarda darboğaz yapıyordu sende de o ayarlarda yapıyor olabilir diye düşündüm ama G2020 yapmıyorsa onunda yapmaması lazım. Sistem güncellemelerin tam mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı