R7 240 DDR5 mi DDR3 mü?

Bütçe
500 TL

Dertlikundura28

Decapat
Daha fazla  
Önceden MSI R7 240 2 GB DDR3 Low profile olan grafik kartını kullanıyordum fakat geçen gün kasamdaki kısa devreden ötürü grafik kartı kullanılmaz hale geldi ve elimde 500 TL bir para var. Bunun ile Quadro R7 240 4 GB DDR5 modelini almayı düşünüyorum birazcık araştırma yaptım ve anlamadığım şekilde eşit gözüküyorlar sizce alınır mı? 500 TL'ye önerdiğiniz 2.el grafik kartı bulunuyor mu?

Not: Güç kaynağım 250wat.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR5 daha güncel bir teknoloji. Güç farklarını bilemem ama daha iyi olmalı. GT 1030'un GDDR5 ve DDR4 modellerinin arasındaki fark gibi düşünmek lazım.

DDR5 daha güncel bir teknoloji. Güç farklarını bilemem ama daha iyi olmalı. GT 1030'un GDDR5 ve DDR4 modellerinin arasındaki fark gibi düşünmek lazım.

Linki kontrol ederseniz ikisi de DDR5 ve PassMark puanı aynı fakat ASUS'un bellek hızı çok yüksek quadronunki DDR3 ile aynı gözüküyor sizce yazım hatası mı anlayamadım kafam çok karışık.

Geri
Yukarı