R7 240 sıcaklığı düşük mü?

Emprialyx

Hectopat
Arkadaşlar daha önceki konumda gördüğünüz gibi R7 240 alınır mı adlı ilan açmıştım ve bugün hayırlısıyla onu aldım. (İşlemci ve PSU ile beraber.) fakat FurMark testi yaparken (yaklaşık 25dk) sıcaklık maks 42ydi hiç yükselmedi. Ben MSAA'yı açmayı unuttum acaba o yüzden mi pek yükselmedi anlamadım. Nedenini söyleyebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük olması daha iyi. GPU'ya 100% yükleniyorsa (ki yükleniyordur FurMark basit bir test değil) bir sıkıntı gözükmemekte. R7 240 zaten yanlış hatırlamıyorsam 30W TDP değerine sahip bir ekran kartı ısınmaması çok normal.

Normal değerler bir sıkıntı gözükmüyor. Hatta iyi bile denebilir. Ek bir performans artışı isterseniz voltaj vermeden overclock deneyebilirsiniz.
Overclock yapmayı düşünüyorum fakat arkadaşım kartı maks 1-2 aya bozarsın dedi. Biraz korkmadım değil. Overclock doğru yapılırsa bir problem olur mu hocam?

Doğru yapıldığında pek bir problem olmaz ki voltaj vermeden yaptığınız OC kolay kolay ekran kartını bozmaz. Yaklaşık 1.5 senedir voltajsız Memory Clock ve Core Clock seçeneklerini (+600,+150) kartın sınırına dayamama rağmen ne sıcaklıklar 60 derecenin üstüne çıkıyor nede sistemde bir sıkıntı yaşadım.

Amd yazılımında R7 240 için her şey sabit ve sıcaklık değerleriniz güzel ben de bu kartı kullandım fazla sıcaklık değeri beklemeyin çünkü az watt tüketiyor daha az ısınır böylece.

Amd yazılımında R7 240 için her şey sabit ve sıcaklık değerleriniz güzel ben de bu kartı kullandım fazla sıcaklık değeri beklemeyin çünkü az watt tüketiyor daha az ısınır böylece.
Anladım hocam teşekkür ederim.
Doğru yapıldığında pek bir problem olmaz ki voltaj vermeden yaptığınız OC kolay kolay ekran kartını bozmaz. Yaklaşık 1.5 senedir voltajsız Memory Clock ve Core Clock seçeneklerini (+600,+150) kartın sınırına dayamama rağmen ne sıcaklıklar 60 derecenin üstüne çıkıyor nede sistemde bir sıkıntı yaşadım.
Sistemi toparladığımda yaparım gibi duruyor overclock. Peki eğer overclock yapsam %? performans artışı yaşarım?

Yeni konular

Geri
Yukarı