R7 240 driver kurarken siyah ekran veriyor

BehzatTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bundan 2 3 gün öncesine kadar hiçbir problem yoktu. Valorant oynarken aniden oyun kapandı ve AMD "yazilim hata" mesajı aldım. Ertesi gün aynı şekilde oldu fakat bu sefer ekran tamamen gitti.
DisplayPort ile PC'yi açıp DDU kurdum ve driveri sildim, yeni driver indirdim (WHQL). Tekrar VGA kablosunu ekran kartına taktım bir problem olmadan açıldı, driveri kurarken %30-50'lerde ekran tekrar siyah.
Oldu, restarladigimda aynı şekilde kalıyor. Anakart markası filan görünüyor fakat tam o Windows'u bootlama yerinde siyah ekrana duşuyor. Yine aynı şekilde DisplayPort'a bağladım ve bu sefer AMD'nin kendi yazılım silme programını indirdim ve güvenli modda yazılımları sildim. Tekrar ekran kartına bağladim ve ekran geldi. Yazılımı kurarken yine her şey aynı şekilde oldu maalesef. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Eski yazılımları kurmayı denedim yeni yazilimlari kurmayı denedim fakat sorun hep aynı.
Belki aranızda nejdet abiyi bilenler vardır aynı ondaki hataları alıyorum. Acaba chip ile ilgili mi bir problem var. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistem özellikleri:
ASUS R7 240 2gd3-l
4+4 8 GB RAM.
Gigabyte H81M-D
i5 4440.

IMG_20230123_143616_042.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı