R7 240 Ekran kartı görüntüyü vermiyor

Anil Alkan

Picopat
Merhaba R7 240 ekran kartım görüntü vermiyor. Sarı pinleri falan temizledim hala çalışmıyor yardımcı olur musunuz? Her şeyi denedim şu an görüntüyü almak için anakartı kullanıyorum, bana hızlıca cevap verir misiniz? Intel HD Graphics ile yaşayamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, normal peçete ile temizledim.

Ekran kartını 9 defa çıkartıp taktım, ekran kartımın fanı çalışıyor ama görüntüyü vermiyor.

Fan çalışıyor ve görüntü vermiyor diyorsanız geçmiş olsun.
Bence OC yüzünden yanmış.
Voltaj verdiyseniz etkisi olmuş olabilir.
Ve bir de PSU hangi marka?

Hayır, normal peçete ile temizledim.

Ekran kartını 9 defa çıkartıp taktım, ekran kartımın fanı çalışıyor ama görüntüyü vermiyor.
Hocam ne olur ne olmaz. BIOS pilini söküp geri takın, statik elektrik boşaltmayı deneyin. Ekran kartında hasar oluşmuş gibi. İnşallah overclock yaparken voltaj vermemişsinizdir. Pek dayanıklı kart değil.

Fan çalışıyor ve görüntü vermiyor diyorsanız geçmiş olsun.
Bence OC yüzünden yanmış.
Voltaj verdiyseniz etkisi olmuş olabilir.
Ve bir de PSU hangi marka?
1050'lerde normalde pin girişi yok. Ben MSI GAMING modelini kullandığım için 6 pin girişi var. Sırf böyle bir sorunla karşılaşmamak için +1400 MHz yükselttiğim, +160 çekirdek frekansını yükselttiğim kartın ayarlarını geri çektim. Voltajsız bu kadar yükseldi. Ama R7 240 pek dayanıklı bir kart değil. Üzmek istemem ama hasar olabilir.
Hocam, 3 ay geçti OC yaptım düzgün çalışıyor, yalnız temizleyince çalışmamaya başladı, ekran kartım yanmadı.
Dediğim gibi statik elektrik boşaltmayı deneyin, pinleri silgiyle silin. Statik elektrik olmasa da boşaltmayı deneyin. BIOS pilini söküp geri takın. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Hocam ne olur ne olmaz. BIOS pilini söküp geri takın, statik elektrik boşaltmayı deneyin. Ekran kartında hasar oluşmuş gibi. İnşallah overclock yaparken voltaj vermemişsinizdir. Pek dayanıklı kart değil.

Voltaja zaten dokunmuyorum.

1050'lerde normalde pin girişi yok. Ben MSI Gaming modelini kullandığım için 6 pin girişi var. Sırf böyle bir sorunla karşılaşmamak için +1400 MHz yükselttiğim, +160 çekirdek frekansını yükselttiğim kartın ayarlarını geri çektim. Voltajsız bu kadar yükseldi. Ama R7 240 pek dayanıklı bir kart değil. Üzmek istemem ama hasar olabilir.

PSU High Power 400W, işlemcim pentinum G2020, ama neyse teşekkür ederim, 2 ay sonra belki yeni bir sistem alırım.

Geri
Yukarı