R7 240 Ekran Kartının Yanına HD 6570 Takılır mı?

Umuthan15

Hectopat
Daha fazla  
R7 240 ekran kartım var. Bir tane daha giriş var, oraya da HD 6570 ekran kartımı takmak istiyorum. İşe yarar mı? Yaramazsa önerileriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 ekran kartım var. Bir tane daha giriş var, oraya da HD 6570 ekran kartımı takmak istiyorum. İşe yarar mı? Yaramazsa önerileriniz neler?

Böyle bir şeyi yapamazsın. Kullanmış olduğun Anakartın Crossfair özelliğinin olması ve aynı model ekran kartlarının olması gerekmektedir. Farklı ekran kartı ile bu işlem yapılamaz.

Belki işe yarayabilir ama düzgün kullanamazsın(Mesela görüntüyü birinden alıp performansı diğerinden almak gibi). CF da yapamazsın.
Not: Bu konuları bilmiyorum ama tahminimce böyle düşünüyorum. Ama aynısından alın CF yapacaksanız. Yoksa kötü sonuçlanabilir.

r7 240 varken r7 250 yanına takmak saçma iki farklı ekran kartıyla crossfire yada sli yapamazsınız anakartınız desteklese bile böyle bir şey mümkün değil.Crossfire yada Sli istiyorsanız aynı ekran kartından iki tane olmalı.Bu arada R7 240'nin yanına HD 6570 Takmanız mümkün değil takmamanızı öneriyorum.Aksi halde sorun çıkabilir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı