R7 240 fanı dönmüyor

Vavuenx

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon R7 240 ekran kartımın fanı zamanında hiçbir sorun yokken son zamanlarda aşırı yavaşlamaya başlamıştı, hatta hafif bir oyunu düşük grafiklerde açmama rağmen 100 dereceye çıktığını gördüm. O zamanlar çok yavaş dönüyordu, şimdi ise direk hiç dönmüyor. Bilgisayar boştayken 80 derecelere kadar çıkıyor. Ekran kartına uygun fan temin edilebilir mi? Fanı veya kartı götürüp bilgisayarcıya göstersem uygun fan temin edebilir miyim? Kartın garantisi yok.

Aşağıdaki fan gibi ürünler oluyor. Uyumluluk konusunda emin değilim ama aşağıdaki ekran kartını kullanıyorsanız uyumlu olacağını düşünüyorum bu iki ürünün. Bir de bilgisayarcıya vermenizi tavsiye etmiyorum kendiniz yapın.

Eğer geri toplayabileceğinizi düşünüyorsanız tamamen söküp bir diş fırçası yardımı ile ve elektronik olmayan aksamlarını su ile temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Fan tozlanmışsa eğer temizle derim. Veya yağlamayı de deneyebilirsin.

Komple temizlediğim halde böyle zaten
Aşağıdaki fan gibi ürünler oluyor. Uyumluluk konusunda emin değilim ama aşağıdaki ekran kartını kullanıyorsanız uyumlu olacağını düşünüyorum bu iki ürünün. Bir de bilgisayarcıya vermenizi tavsiye etmiyorum kendiniz yapın.

Attığın kartı kullanıyorum bu fanlara güven olur mu, takılması zahmetli mi ona göre alayım.

ben bunu satın almıştım uydu ve sorunsuz çalıyor
45mm olduğunu düşünüyordum zaten sağol. Performanstan memnun musunuz peki
Attığım fan alınır. Hiç bu işlemi uygulamadım. Ama basit gibi duruyor fan çekilince çıkacak gibi.
Üstteki arkadaşın da attığı seninki gibi üç vidalı. Benim kattaki dört vidalıydı sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
45mm olduğunu düşünüyordum zaten sağ ol. Performanstan memnun musunuz peki.

Üstteki arkadaşın da attığı seninki gibi üç vidalı. Benim kattaki dört vidalıydı sıkıntı olur mu?

Aslında, tüm verilen bilgiler yanlış fanın dönmeme nedeni. AMD'nin getirdigi yeni teknoloji AMD'nin ekran katlarında sıcaklık 50 derece altına duserse fan kendını otomatık olarak kapatıyor.

Geri
Yukarı