R7 240 görüntü vermeme

SeArsLaN

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum büyük ihtimalle ekran kartı ile ilgili olduğu için buraya açmaya karar verdim.
Hayırlı geceler dostlar sistemim:
  • i5 2400
  • 4 GB 1333
  • 500 GB
  • R7 240 4 GB
  • Gigabyte Ga-B75M-D3V
Arkadaşlar bende mini kasa var haliyle mini bir PSU. Geçen gün cihaza elektrik gelmedi. Abim içini açtı ve kopan bir kabloyu gereken yere lehimledi. PSU çalışıyor ancak bu sefer ekrana görüntü gelmiyor. PSU arizasindan sonra oldu bu sıkıntı. İnternette yer alan tüm çözümleri 2 günden fazladır büyük bir çaba ile denedim fakat sonuç yok. Onboarda baglayinca görüntü var. Hatta ekran kartının fani çalışıyor elimi dokundugumda sıcaklık hissediyorum. O yönden sıkıntı yok. Yanık kokusu almıyorum. Tüm standart çözümleri denedim izlemediğim video okumadığım forum kalmadı. Yardım ederseniz teşekkür eder minnettar kalırım...

Bu arada 250 TL bütçem var 270 bile veremem. Zaten taksitle alacağım R7 250 performansı iyi midir ? Eğer ekran kartı sorunum ortadan kalmazsa R7 250 alacağım. R7 250 GTA 5, FarCry 4 gibi oyunları Low'da oynatır mi? R7 240 ile oynuyordum. R7 250 alsam anakarta uyar mı? @Recep Baltaş Hocam hepinizden cevap bekliyorum. Allah razı olsun...

Arkadaşlar lütfen hemen cevap verin eğer sorun çözülmez ise bugün içinde r7 250 alacağım. R7 250 anakarta uyar mı uyarsa istediğim oyunları lowda akıcı oynatir mi ? Bugün içinde cevap istiyorum hemen kargoya girmesi için...

R7 240 uyuyorsa r7 250'de uyar merak etme. Hem 250, 240'dan biraz daha performanslı.
Hocam bendeki power bu. Bu power sistemimi kaldırır mı? Bu arada yeni bir bileşen alamam zaten ekran kartını ucu ucuna aldım hatta öğrenci olduğum için borca bile girdim.... Bu power yeter mi ?

?

Güncel.

Arkadaşlar yardım lazım bu kartında yanmasını istemiyorum kaldırır mı özellikleri fotoda mevcut...

Dosya Ekleri

• IMG-20170606-WA0011.jpg
    IMG-20170606-WA0011.jpg
    113,3 KB · Görüntüleme: 69
R7 240 kullanıyorum. R7 250'ye göre TDP değerleri benzer. Bende de 300W var, bi sorun yok ama PSU konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

144W çok az ben 200W kullanıyordum bir sorun yoktu PSU dan olabilir.
Hocam 5 dakika önce ikinci el satın aldım FSP marka. Forumda methediliyor. Resmini atsam siz anlar misiniz ? Kaldırsa da kaldirmasa da kullanacağım...:(

Dosya Ekleri

• IMG-20170607-WA0004.jpg
    IMG-20170607-WA0004.jpg
    135,7 KB · Görüntüleme: 55
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı