R7 240 i3 2120 Sistem yükselme tavsiyesi

XYZ01

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şu anda parçalarım.
R7 240.
i3 2120.
6 GB RAM.
Almayı düşündüğüm parçalar.
i5 3470.
4 GB RAM (8 GB'a çıkartacağım çift kanal olacak)
SSD.
Dış kasa.
Şimdi arkadaşlar Allah'ın izni ile bir işte çalışıcağım sonradan da ViewSonic model ekran almayı düşünüyorum 144Hz bir de inşallah GT 1030 almayı düşünüyorum yanında önerilere açığım iyi günler iyi forumlar.

Hocam Windows 11 artık TPM 2.0 istiyor. Eskiye yönelmeyin. Tek tek alın güncel bir şey toplayın. Yükseltseniz i7 işlemci aldınız onada çok uçuk fiyatlar çekiyorlar. Ekran kartı desen araba parası. 8+8 alsan diyeceğim oda uçuk fiyat. Şu anlık dursun piyasa düzelsin. Acele etmeyin.

Gt1030 alacaksınız sıfır almanızı önermem parasını hak etmiyor. Gerçi hangi kart bu zamanda parasını hak ediyor tartışılır.

Ek olarak 2.el Gtx 750 , 960 öneririm, 144Hz fazla kaçıyo o kart ile hangi oyunda 144fps alacaksınız ?
Hocam Windows 11 artık TPM 2.0 istiyor. Eskiye yönelmeyin.
Hocam durun bir Bismillah. TPM 2.0'sız kurulabiliyor. Bütçe ile alakalı hem.

Sistemi satıp elinizdeki bütçeyi söyleyin ona göre bir şey önerelim o sistemi boşa yükseltiyorsunuz ileride gene düşük kalıcak ve gene paranız gidicek.

Gt1030 alacaksınız sıfır almanızı önermem parasını hak etmiyor. Gerçi hangi kart bu zamanda parasını hak ediyor tartışılır.

Ek olarak 2.el Gtx 750 , 960 öneririm, 144Hz fazla kaçıyo o kart ile hangi oyunda 144fps alacaksınız ?

Hocam durun bir Bismillah. TPM 2.0'sız kurulabiliyor. Bütçe ile alakalı hem.
Kuruluyorda hocam bendede H87-PLUS ve i5-4570 var.

Madem bu şekilde alınacak en azından malum sarı renkli platformdan paket halinde alsın arkadaş ucuza gelir. 4. nesil alır. Ram+Anakart+İşlemci. Şu an 1000TL civarı paket halde 2. el.

Kuruluyorda hocam bende de H87-PLUS ve i5-4570 var.

Madem bu şekilde alınacak en azından malum sarı renkli platformdan paket halinde alsın arkadaş ucuza gelir. 4. nesil alır. RAM+anakart+işlemci. Şu an 1000TL civarı paket halde 2. el.

Haklısınız hocam fakat tek tek denk getirmek daha mantıklı bence. Anakartı var zaten ekstradan anakart almak yerine PSU alabilir mesela. Acele etmeden tek tek ucuza toplaması yapılacak en iyi iş. Ama 4K civarına APU sistem toplanıyor. Eski sisteme masraf yapmak ne derece mantıklı bilemiyorum.

Haklısınız hocam fakat tek tek denk getirmek daha mantıklı bence. Anakartı var zaten ekstradan anakart almak yerine PSU alabilir mesela. Acele etmeden tek tek ucuza toplaması yapılacak en iyi iş. Ama 4K civarına APU sistem toplanıyor. Eski sisteme masraf yapmak ne derece mantıklı bilemiyorum.
Hocam benim anakart ram ve işlemci değişikliğine ihtiyacım var mesela. Anakartı alırsam elimdeki parçaları satar işlemci ve ram alırım. Bakalım bu TPM olayı ne olacak. Çok erken gerçi. Belki Microsoft hatasını farkeder ve kaldırır TPM gereksinimini. Sabah akşam sanki Bitlocker açıp ne var ne yok şifreliyoruz sanki.

Arkadaşlar çoğunlukla Valorant oynamak için alacagım 144FPS Full alamayacagım zaten 120-110-130 takılır diye düşünüyorum bekliyecek zamanım yok kısıtlı bir zaman içinde kullanacagım zaten 1-2 yıl sonrasında meslek hayatına atılıp daha iyilerini toplarım diye düşünüyorum ekran kartı 2.el alınabilir ama güvenilir mi bilemem garanti yok bir şey yok.

Arkadaşlar çoğunlukla Valorant oynamak için alacagım 144FPS Full alamayacagım zaten 120-110-130 takılır diye düşünüyorum bekliyecek zamanım yok kısıtlı bir zaman içinde kullanacagım zaten 1-2 yıl sonrasında meslek hayatına atılıp daha iyilerini toplarım diye düşünüyorum ekran kartı 2.el alınabilir ama güvenilir mi bilemem garanti yok bir şey yok.
Hocam benim size tavsiyem H87-H81 ya da H67-H61 çipsetli 2. el, paket halinde satan birisinden, Ram+Anakart+İşlemci olarak satın alın. Bu parçaları tek tek temin etmeye kalkarsanız çok pahalı olacak.

Not: RX 450-550-460-560, GT 1030 sizin işinizi görür muhtemelen.

Hocam benim size tavsiyem H87-H81'ya da H67-H61 çipsetli 2. el, paket halinde satan birisinden, RAM+anakart+işlemci olarak satın alın. Bu parçaları tek tek temin etmeye kalkarsanız çok pahalı olacak.

Elimdeki parçaların satılması meçhul bir de sıfır alıyorum PSU da 450W.

Geri
Yukarı