R7 240 için 250 Watt PSU Yeterli mi?

azim erdem

Hectopat
Daha fazla  
PSU modeli casper FSP250-60HSN 250 watt.
işlemci: pentium dual core E6700
2GB ram.
anakart: pegatron IPX41-D3

Bu sisteme r7 240 alsam PSU kaldırır mı? Kaldırmazsa kaç watt PSU gerekir?

Bende de 240Watt PSU var. Bende Casper kurbanıyım bildiğin. R7 240 için kesinlikle yeterli değil. R7 ve R9 gibi seriler genelde çok güç kaynağı istiyor. Nvidia daha düşük PSU istiyor ekran kartlarında AMD'ye göre. Eğer alacaksan Nvidia tavsiyem. Eğer PSU değiştireceksen 500W PSU her türlü yeterli olur.

Bende de 240Watt PSU var. Bende Casper kurbanıyım bildiğin. R7 240 için kesinlikle yeterli değil. R7 ve R9 gibi seriler genelde çok güç kaynağı istiyor. Nvidia daha düşük PSU istiyor ekran kartlarında AMD'ye göre. Eğer alacaksan Nvidia tavsiyem. Eğer PSU değiştireceksen 500W PSU her türlü yeterli olur.
Yetmez kardeşim.
Ne yaptiniz arkadaşlar ne 500W ı. R7 240 MAX 30w güç tüketiyor. Ki GTX 750ti i arkadaşım gerçek 400W PSU ile çalıştırıyor. Alacak arkadaşım 12v kanalından PSU nun ne kadar verdiğine bak ki çok büyük ihtimalle yeter bir problem olmaz.

Size güç kaynağının üzerinde yazanları yazayım.
AC INPUT:200-240V ,2.5A,50Hz
DC OUTPUT: +3.3V > 17.0A(ORANGE),+5V>18.0A(RED)
+12V1> 8.0A(YELLOW), +12V2>14.0A(YELLOW/BLACK)
+5Vsb> 2.0A(PURPLE), -12V> 0.3A(BLUE)
(+3.3V & +5V= 115W Max)
Total output continuous shall not exceed 250 watts

Konu 2 senesindede olsa Bilgi olarak yazmak istedim arkadaşlar herkes yazmış çizmiş ama deneyipde deneyimini yazan arkadaş olmamış malesef aynı sistem bendede var yazdıklarının aynısı arkadaşın fazlada anlamam aldım taktım sorunsuz saatlerce çalıştırıyorum baya mesela 7-8 saat kesintisiz oyunlarda fazla olmamak şartı ile bu sıcaklarda fan ses verebiliyor zorlandığı oyunlarda örnek World Of Tanks gibi med ayarlarda ortalama 50 fps görüyor.
Kısacası bu sistemde psu250 ,200w bile olsa bence sorun yapmayacak güvenle alıp kullanabilirsiniz.Bence r7 250 de sorunsuz çalışır psu250 ile fazla abartılıyor .Benim kullandığım şu an markası r7 240 msi . Unutmadan bu anakarta 4 gb ram takılabiliyor en fazla 2 gb daha alıp takarsanız ddr3 1333 mhz pc oyunlarda daha rahatlar .İyi bayramlar arkadaşlar.

Son düzenleme:
Konu 2 senesindede olsa Bilgi olarak yazmak istedim arkadaşlar herkes yazmış çizmiş ama deneyipde deneyimini yazan arkadaş olmamış malesef aynı sistem bendede var yazdıklarının aynısı arkadaşın fazlada anlamam aldım taktım sorunsuz saatlerce çalıştırıyorum baya mesela 7-8 saat kesintisiz oyunlarda fazla olmamak şartı ile bu sıcaklarda fan ses verebiliyor zorlandığı oyunlarda örnek World Of Tanks gibi med ayarlarda ortalama 50 fps görüyor.
Kısacası bu sistemde psu250 ,200w bile olsa bence sorun yapmayacak güvenle alıp kullanabilirsiniz.Bence r7 250 de sorunsuz çalışır psu250 ile fazla abartılıyor .Benim kullandığım şu an markası r7 240 msi . Unutmadan bu anakarta 4 gb ram takılabiliyor en fazla 2 gb daha alıp takarsanız ddr3 1333 mhz pc oyunlarda daha rahatlar .İyi bayramlar arkadaşlar.
bende yakında r7 240 alacağım ama kararsız kaldım bendede 250 wat psu var 12 v kanalından 240 wat veriyo he bu arada world of tanks oynuyomşsun ismini eklersen oynaya bilirz saat 20:00 ile 03:00 arası aktif oluyom

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı