Çözüldü R7 240 için fan önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle :)
Ekran kartım uzun süredir fansız çalışıyor. Fanı hiç dönmüyor ve bütçem iyi olmadığı için ekran kartımı yenileyemiyorum. Ekran kartım "782613-001 HP AMD R7 240"
Ekran kartı sıcaklığım oyun oynarken 105 dereceleri (+-5 derece oynuyor) görüyor. Ve normal olarak droplar, kasmalar oluyor. Macun almıştım Xigmatek falan ama fanın çalışmadığını sonradan öğrenmiştim çünkü macun etki etmemişti. Fan olarak ne yapabilirim? Yeni fan olarak aynısından bulabilir miyim? Nereden? Yardımcı olursanız sevinirim :)

782613-001-HP-AMD-R7-240-Badger2-FH-4-GB-DDR3-GRAFIK-KART.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Zorlamayıp yağlasaydın sorun çözülürdü. Gpu fan 240 yazıp ara 2 tane uyumlu fan çıkıyor. Ya da çevrende varsa bilgisayarcı ona fan uydururlar. Kartı bu şekilde kullanmaya devam etme kalıcı zarar verirsin.
5cm lik veya daha büyük bir fanı üzerine silikonla yapıştırabilirsin youtube de birçok içerik var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Silikonla yapıştırsak erir. Silikon fazla sıcaklara dayanamaz.

5cm lik veya daha büyük bir fanı üzerine silikonla yapıştırabilirsin youtube de birçok içerik var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cevap için teşekkürler daha orijinal halini yakalamak istediğim için vidalı şekilde uydurabileceğim bi fan önerisi veya bulabileceğim bir site öneremez misiniz acaba?

Elinle çevirebiliyor musun fanı? Yoksa kilitlenmiş mi?
Evet kilitlenmişti ve azıcık zorlayınca kırıldı zaten.Aynı büyüklükte vida girişleri ve büyüklüğü olan fan bulacabileceğim yer yok mu silikon ile yapıştırmak istemiyorum da.

Bende Deepcool V95 var, R7 240a normalde uyumsuz hepsiburadada yorumlarda belirtilmiş ancak modifiye ile falan uydurursan harika olur. Yanlız VRM soğutması yok haberin olsun.
Baktım da büyük kalıyor bana göre. Yapıştırma yapmadan vidalarla uydurabileceğim büyüklükte fan bulamaz mıyım?

Japon yapıştırıcısı ile yapışırmayı deneyin ya da cam silikonu siyah olandan olursa iyi olur.

Zorlamayıp yağlasaydın sorun çözülürdü. Gpu fan 240 yazıp ara 2 tane uyumlu fan çıkıyor. Ya da çevrende varsa bilgisayarcı ona fan uydururlar. Kartı bu şekilde kullanmaya devam etme kalıcı zarar verirsin.
Oldu artık bir kere ya. 1 yıldır böyle kullanıyorum da bütçe yok yenisini almak için ve canım sıkıldı fan alıyım dedim. Umarım uyumlu bulurum çünkü r7 240 yazınca başka ekran kartı çıkıyor benimki çıkmıyor.

Japon yapıştırıcısı ile yapışırmayı deneyin ya da cam silikonu siyah olandan olursa iyi olur.
Uyumlu bulamazsam öyle yaparım herhalde son çare. Şuan fanı söktüm sadece demiri duruyor üstünde.
Bu fanı sipariş ettim Amd R7 240 için Fan
Benim ekran kartımdakiyle aynı fan gibi duruyor ve girişi de öyle. Başka bir kasadan fan söktüm 3 deliği vardı anakartta 1 giriş vardı oraya taktım çalışmadı tam anlamıyorum ben de 2 pinli ekran kartının üstünde girişi olan bitek bu fanı buldum büyüklüğü de uyan. 1 aya gelecekmiş ortalama. Geldiğinde sonucu yazacağım. Umarım ekran kartı üstündeki girişte sorun yoktur. Sizce sonuç ne olur?
Ekleme: Uyumlu fan istettim ve taktım eskisinin aynısıydı. Taktığımda çalıştı ama ses çıkarıyordu ve bir süre sonra durdu. Sonuç olarak ekran kartını köşeye kaldırıp yeni ekran kartı satın alıp taktım.
Çözüm: Normal bi tasarım R7 240 değildi o yüzden fan bulmam zor oldu. Ama amazon üzerinden tıpatıp aynısı olan fanı buldum 1 ayda falan geldi ve GTA vb. oyunlarda dahi 50 derecenin üzerine çıkmıyor şuan :) Yardımlarınız için teşekkürler bu arada fan uydurmak bana göre değildi yine de.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı