R7 240 ile R5 5600G sistem darboğaz yapar mı?

445376

Decapat
Merhabalar bugün yeni bilgisayarım geldi şuan içinde ekran kartı yok APU işlemci kısaca dvi ve hdmi kablosu ile görüntü alabiliyorum ve maalesef monitörüm eski olduğu için vga kullandığından dolayı yeni monitör veya dönüştürücü almam gerekiyor ama aklıma eski anakartı ve işlemcisi yanan bilgisyarım geldi içindeki ekran kartının sağlam olduğunu düşünüyorum ve bu ekran kartında vga portu mevcut acaba bu ekran kartını bu sisteme taksam iyi bir performans alır mıyım yoksa başlıktada gördüğünüz üzere darboğaz mı yapar cevaplarsanız çok teşekkür ederim iyi sosyaller.

Merhabalar bugün yeni bilgisayarım geldi şuan içinde ekran kartı yok APU işlemci kısaca dvi ve hdmi kablosu ile görüntü alabiliyorum ve maalesef monitörüm eski olduğu için vga kullandığından dolayı yeni monitör veya dönüştürücü almam gerekiyor ama aklıma eski anakartı ve işlemcisi yanan bilgisyarım geldi içindeki ekran kartının sağlam olduğunu düşünüyorum ve bu ekran kartında vga portu mevcut acaba bu ekran kartını bu sisteme taksam iyi bir performans alır mıyım yoksa başlıktada gördüğünüz üzere darboğaz mı yapar cevaplarsanız çok teşekkür ederim iyi sosyaller.
Hocam 2. el temiz 1500 1400 tl bandında RX 580 8 gb var çok iyi olur yapabilirisen en ideali bu işlemciye bütçene göre

5600G alacaksan R7 240 niye alıyorsun?
Hocam r7 240 eski kasamda mevcut şuan elimde bu ekran kartı mevcut maalesef şuan ekran kartı alcak bütçem yok o yüzden konu açtım zaten oynadığım tek oyun valorant arada dediğim gibi hikayeli oyun oynuyorum yada fifa falan böyle yani besler mi sizce ? Şuan hdmi to vga dönüştürücü almayı düşünüyorum ne yapmalıyım sizce?

Hocam 2. el temiz 1500 1400 tl bandında RX 580 8 gb var çok iyi olur yapabilirisen en ideali bu işlemciye bütçene göre
Hocam ekran kartım mevcut elimde maalesef şuan 1400-1500 alacak bütçem yok hepsini ağu işlemci bir kasa kurmak için harcadım acaba dönüştürücü alıp kullanama bir sıkıntı çıkar mı hdmi to vga alsam?

İyi de zaten 5600G'nin grafik birimi zaten R7 240'tan kat be kat iyi?
hocam işlemci zaten çok güzel ama sorun şu yani illa bu ekran kartını takmam gerek yok ama anakart üzerindeki portlarla benim vga uyuşmuyor o yüzden ekran kartının üzerinde olduğu için vga ona takmayı düşünüyorum sizce dönüştürücü mü alıyım ekran kartını takıp yola devam mı edeyim?

Dönüştürücü kaliteli ise hiçbir sorun çıkarmaz rahat ol, R7 240'a gerek yok, salt 5600G kullan daha iyi performans alacaksın. RX 550, GT 1030 seviyesinde, hatta bir tık daha iyi bir grafik birimine sahip.

Dark misal.

Geri
Yukarı