R7 240 monitöre görüntü gelmiyor

cemalerkar

Femtopat
Daha fazla  
R7 240 ekran kartımı anakart slotuna taktığımda ve VGA kablosu ile monitöre bağladığımda ekran gelmiyor (HDMI ile de denedim onda da gelmiyor) fakat bilgisayar çalışıyor fanlar dönüyor. Radeon HD 4870 ekran kartını taktığımda bilgisayara görüntü geliyor ve bilgisayar düzgün çalışıyor. Ekran kartını tamamen çıkartıp onboard ile çalıştırınca da bilgisayar açılıyor. Fakat R7 240 ekran kartını takınca ne onboard'a takınca ne de ekran kartının VGA girişine takınca görüntü gelmiyor. Sistemimin biraz eski olmasından kaynaklı olabileceğini düşünüyorum fakat bir şekilde kurtarılabileceğini de düşünüyorum.

Sistemim:
8 GB DDR3 RAM.
500W PSU.
i5 650 3.20 GHz işlemci.
Ve R7 240 ekran kartı (arızalı), Sapphire Radeon HD4870 ekran kartı (çalışıyor).

Son düzenleme:
R7 240 ekran kartımı anakart slotuna taktığımda ve VGA kablosu ile monitöre bağladığımda ekran gelmiyor (HDMI ile de denedim onda da gelmiyor) fakat bilgisayar çalışıyor fanlar dönüyor. Radeon HD 4870 ekran kartını taktığımda bilgisayara görüntü geliyor ve bilgisayar düzgün çalışıyor. Ekran kartını tamamen çıkartıp onboard ile çalıştırınca da bilgisayar açılıyor. Fakat R7 240 ekran kartını takınca ne onboard'a takınca ne de ekran kartının VGA girişine takınca açılıyor. Sistemimin biraz eski olmasından kaynaklı olabileceğini düşünüyorum fakat bir şekilde kurtarılabileceğini de düşünüyorum.

Sistemim:
8 GB DDR3 RAM.
500W PSU.
i5 650 3.20 GHz işlemci.
Ve R7 240 ekran kartı (arızalı), Sapphire Radeon HD4870 ekran kartı (çalışıyor).
Sistem çalışıyor derken açılıyor mu yani çalışır durumdayken sistem açılıp masaüstüne ulaşabiliyor musunuz? Görüntü çıkışınızda problem olabilir. Benzer bir problemle 7950 ekran kartı servise gelmişti görüntü çıkışı oksitlenmişti.

Evet masaüstüne erişebiliyorum hatta şuan bilgisayardan yazıyorum. Fakat dediğim gibi R7 240'ı takınca bilgisayar çalışıyor, fanlar vs. dönüyor sadece ekran gelmiyor. Dediğiniz gibi oksitlenme durumu varsa nasıl oksitlenmenin olduğunu anlayabilirim ve çözebilirim?
Sistem çalışıyor derken açılıyor mu yani çalışır durumdayken sistem açılıp masaüstüne ulaşabiliyor musunuz? Görüntü çıkışınızda problem olabilir. Benzer bir problemle 7950 ekran kartı servise gelmişti görüntü çıkışı oksitlenmişti.
Evet masaüstüne erişebiliyorum hatta şuan bilgisayardan yazıyorum. Fakat dediğim gibi R7 240'ı takınca bilgisayar çalışıyor, fanlar vs. dönüyor sadece ekran gelmiyor. Dediğiniz gibi oksitlenme durumu varsa nasıl oksitlenmenin olduğunu anlayabilirim ve çözebilirim?
Ekran kartını biraz inceledim oksitlenme yok gibi duruyor.

Son düzenleme:

Ekran kartını biraz inceledim oksitlenme yok gibi duruyor.
Farklı bir kasada denediniz mi belki psunuz kaldırmıyor olabilir önceden kullanıyor muydunuz?

Geri
Yukarı