R7 240 O.C Test

Emre Uncu

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi sosyaller. :)

Benim R7 240 ekran kartım var ve O.C işlemi yaptım. İlk olarak 900-970MHZ olarak başladım ve kartta tık yoktu. Yükte max 45 dereceyi gördüm. Birde sizin bakmanızı istiyorum. 4K video açıkken kartı test etmek istedim ve sonra oyunda test ettim. Gerçekten performansı beni şaşırttı. Kartın bütün ayarlarını fulledim ve kartta herhangi bişey olmadı. Ne mavi ekran aldım nede çizgiler geldi ekrana. Kartın sıcaklığıda 50 dereceyi geçmiyor. Sizce bu normal mi yoksa geri mi düzeltmeliyim?

Not : Kart max 950-1000MHZ görüyor. Ötesi yok. :)

BF4'de 1280X720 çözünürlükte HİGH ayarlarda 25+FPS veriyor.

G3420
8GB 1333MHZ
H81M

Adsız.png

Zararı var mı ?

Güncel.

Isı degerleriniz normal ve kart yük altında iken negatif bir tutum sergilemiyorsa problem yok demektir.

Isı degerleriniz normal ve kart yük altında iken negatif bir tutum sergilemiyorsa problem yok demektir.
Biraz önece CS:GO oyununu denedim. 1080P Ultra ayarlar olarak stock ayarlarda 40-50FPS'di. O.C olarak şuan 70-100FPS arası değişiyor. 20FPS artış oldu. Derece olarakda 45 derece gördüm. Peki bu OverDrive'da Güç "0" yazan yer ne işe yarıyor biliyor musunuz ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı