R7 240 OC yapma

buronaber

Centipat
ASUS AMD R7 240’a overclock yapmak istiyorum.
ASUS GPU Tweak ile.

Sistemim:
Intel Core Quad Q8300.
300W PSU.
4 GB RAM.
G31M3V L2 anakart.

İyi FPS için overclock MHz'ler kaç olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
MHz kendin deneyerek buluyorsun. Herkesde farklıdır. İlk olarak Benchmark testi başlat FurMark ile sonra biraz voltaj verip frekansı +10 ya da +5 olarak artır. Ayrıca ekran kartın 80 dereceden çok ısınıyor ise deneme bile yakarsın ekran kartını.

Bir şey sormak istiyorum. Bu giriş seviyesi olan ekran kartına neden Overclock yapma gereksinimi duyuyorsun ? Beni dinlersen ekran kartı için OC işlemini yapma. Zaten bu sana gözle görülür ve hissedilebilir bir performans vermeyecektir. Neden Overlock yapmak istiyorsun, bu konuyu detaylı açıklarsan sevinirim. Merak ettim...

Bir şey sormak istiyorum. Bu giriş seviyesi olan ekran kartına neden overclock yapma gereksinimi duyuyorsun? Beni dinlersen ekran kartı için OC işlemini yapma. Zaten bu sana gözle görülür ve hissedilebilir bir performans vermeyecektir. Neden overlock yapmak istiyorsun, bu konuyu detaylı açıklarsan sevinirim. Merak ettim...

Kullanıcı daha fazla FPS alabilir miyim diye merak etmiştir başka ne sebebi olacak?

Konuya dönersek, overclock yapsan dahi alacağın performans 1-2 FPS civarında olacaktır, en iyisi yakın zamanda sistemi parça parça güncellemek.

Ben de fa
Kullanıcı daha fazla FPS alabilir miyim diye merak etmiştir başka ne sebebi olacak?

Konuya dönersek, overclock yapsan dahi alacağın performans 1-2 FPS civarında olacaktır, en iyisi yakın zamanda sistemi parça parça güncellemek.

Ben de farkındayım daha fazla FPS almak için bu uygulamayı yapmaya çalıştığını, zaten Overclock neden yapılır ? Benim merak ettiğim biraz daha detaydı sadece. Gerek olmadığı konusunda hemfikiriz. Ayrıca ekran kartlarına Overclock yapılması Cpu'ya Overclock yapılması gibi değildir. Sen de biliyorsundur Bios üzerinden ya da uygulamalar aracılığı ile Cpu Overclock yapılabilir, test edilir, stabil olması sağlanır. Aynı şekilde ekran kartları içinde yapılır bu. Fakat her erkan kartların bellekleri kaliteli değildir. Kaliteli bellekler bile bir süre sonra hasar alabiliyor. Yani test işlemi sırasında herşey normal ve stabil olsa da, ileri de ekran kartlarında belleklerin hasar görme durumları var.

Overclock yaptım GPU Tweak ile 1 3 FPS'de değil 20 30 FPS aldım ve 60 derece sıcaklık geçmiyor.
Sadece overclock yapılırsa en iyi performans değerlerini sordum emin olmak için. En iyi MHz değerleri kaç olmalı?

Şu an yeni PC almam lazım zaten o mümkün değil bu fiyatlarda daha sona toplayacağım. Borçlar var malum o kadar parayı da bir PC için harcayamam şu an o kadar borç varken.
Ben de fa.

Ben de farkındayım daha fazla FPS almak için bu uygulamayı yapmaya çalıştığını, zaten overclock neden yapılır? Benim merak ettiğim biraz daha detaydı sadece. Gerek olmadığı konusunda hemfikiriz. Ayrıca ekran kartlarına overclock yapılması CPU'ya overclock yapılması gibi değildir. Sen de biliyorsundur BIOS üzerinden ya da uygulamalar aracılığı ile CPU overclock yapılabilir, test edilir, stabil olması sağlanır. Aynı şekilde ekran kartları içinde yapılır bu. Fakat her erkan kartların bellekleri kaliteli değildir. Kaliteli bellekler bile bir süre sonra hasar alabiliyor. Yani test işlemi sırasında her şey normal ve stabil olsa da, ileride ekran kartlarında belleklerin hasar görme durumları var.

Sistem 10 yıllık o yüzden iyi FPS alıp sıkıntı çikmaması için en iyi performans OC'sini sordum.

Overclock yaptım GPU Tweak ile 1 3 FPS'de değil 20 30 FPS aldım ve 60 derece sıcaklık geçmiyor.
Sadece overclock yapılırsa en iyi performans değerlerini sordum emin olmak için. En iyi MHz değerleri kaç olmalı?

Şu an yeni PC almam lazım zaten o mümkün değil bu fiyatlarda daha sona toplayacağım. Borçlar var malum o kadar parayı da bir PC için harcayamam şu an o kadar borç varken.

Sistem 10 yıllık o yüzden iyi FPS alıp sıkıntı çikmaması için en iyi performans OC'sini sordum.

Dostum ekran kartı Overclock ile 20-30 fps + performans alman mümkün değil gibi. Hangi oyun için Overclock işleminden sonra 20-30 FPS + performans aldın ?
Tabi oyuna göre değişir. Örneğin Half-life açarsın yaparsın bu ekran kartına Overclock alırsın o zaman +20 fps. Yalnız bu 20 FPS de gerçekten gerekli olacak mı, gözle görülür şekilde performans etki edecek mi bu da var. Ama kalkıp cs:go için bile bu ekran kartına bu işlemi yapsan da +20 fps alamazsın. Evet boş alanlar da eski performans'a göre etkisi görülebilir, ama genel anlamda etmez. Merak ettim hangi oyuna +20-30 FPS aldığını.

Geri
Yukarı