R7 240 overclock sonrası masaüstünde görüntü bozulması

Yempy

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3 1333 Mhz
Ekran kartı
R7 240 4 GB OC
Anakart
ASUS
İşlemci
İntel i5 760
Merhaba, R7 240 4 GB OC ekran kartıma kendim de overclock yapmak istedim. Overclock sonrası 10 dakika stres testinde ekran kartı Max 74 dereceyi gördü. Sıcaklık değerlerinde sorun yok. Ancak masaüstündeyken ekranda bozulmalar oluyor. Oyuna giriyorum FPS artmış ve hiç bozulma yok ancak masaüstünde Fare'yi oynatınca çizgiler gelip gidiyor. Acaba sorun nedir? Tekrarlıyorum: Sadece Windows masaüstündeyken bozulmalar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, R7 240 4 GB OC ekran kartıma kendim de overclock yapmak istedim. Overclock sonrası 10 dakika stres testinde ekran kartı Max 74 dereceyi gördü. Sıcaklık değerlerinde sorun yok. Ancak masaüstündeyken ekranda bozulmalar oluyor. Oyuna giriyorum FPS artmış ve hiç bozulma yok ancak masaüstünde Fare'yi oynatınca çizgiler gelip gidiyor. Acaba sorun nedir? Tekrarlıyorum: Sadece Windows masaüstündeyken bozulmalar oluyor.
Overclock stabilite sorunu olabilir.

Aslında overclock işlemi kademeli yapılırsa stabilite sorunu olmuyor ama sanırım direk overclock yapılmış üstte de belirtildiği gibi bellek hızını düşürmeniz lazım aynı zamanda overclock işlemini kademeli olarak yaparsanız en son stabil olarak çalışacak noktayı da bulmuş olursunuz.

@Shadow99 @mk123 @Ersin Zor Kademeli olarak yapın diyorsunuz ama, mesela bellek hızını veya çekirdek hızını sadece 1 puan arttırdığım anda bile olmaya başlıyor...
Güç/Voltaj yetmiyor olabilir kararsızlık yaptığına göre.

Kontrol edilmesi gerekenler:

PSU Yeterli mi tüm sistem için, fazladan güç verilmek istenildiğinde kapasitesi el veriyor mu?
Ekran kartında arka plaka mevcut mu, özellikle arkası toz içinde mi, evetse temizleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı