R7 240 Overclock

shyzeq

Hectopat
Herkese merhabalar, benim şu an sistemim de takılı olan R7 240 a overclock yaptım. Default GPU Clock: 600, Default Memory Clock: 800. Overclocklu hali ise GPU Clock: 850, Memory Clock: 1000. Hiçbir şekilde voltaj vermedim(Veremedim) ama pek bir sorun yok gibi gözüküyor. Ekran kartı sıcaklığı boşta iken 34 Dereceler de, Yük bindiği zaman maksimum 47 Dereceyi gördüm. Fan hızı %70'de. Bu ekran kartının ömrünü bayağı azaltır mı? Bu kadar Overclock yapmak zararlı mıdır? Ekran kartı sıcaklığı gayet sağlıklı mıdır? (Not: Stres testine soktum overclocklu olarak artifact, veya başka bir sorunla karşılaşmadım.)

Ve bir sorum daha olacak daha önceden çıkmış bir ekran kartı ile "GT 9500" ile örnek vereyim "Minecraft" oyunun da 150 FPS alıyorken bu ekran kartına geçtiğim de zar zor 60 FPS görüyorum. Bu sorunun kaynağı nedir? Benim düşüncem NVIDIA mimarisinden AMD mimarisine geçtiğimden diye düşünüyorum. Bir hatam varsa söyleyiniz :)

Son düzenleme:
Bende de R7 240 var hep overcloklu kullanıyorum fps farkediyor. Zararlı mı bilemem 😂 O bu değilde 5 sene önce 210 TL ye almıştım şimdi kart 400 lerde :( Zamanla düşmesi gerekirken artmış.
3 Senelik, fanı traktör gibi ses çıkaran eski kasa MSI R7 240 2GB kartımı sırf elden çıkarmak için 150TL'ye sattım. Yeni sistem için WD500 Hard diske dönüştü 😂😂

Yeni konular

Geri
Yukarı