R7 240 oyunlarda FPS'in düşmesi

Gapirkont

Kilopat
Öncelikle merhabalar,

R7 240 ekran kartı, i3 3240 işlemci ve 4 GB RAM bir bilgisayarım var. Ekran kartını yeni aldım idarelik. Bu ekran kartına overclock falan her şeyi yaptım 65-70 derece arası oluyor fan hızını fulluyorum falan neyse sadede gelelim :D

Normalde 40-70 FPS arası normal diye biliyorum ama 50 FPS'nin altına düştü mü kasmaya başlıyor. 30 FPS'te ise deli gibi kasıyor işlemciden dolayı sanırım ama darboğaz falan yapmıyor oyundayken tüm çekirdekler en fazla %60 kullanılıyor ekran kartı %100. 2 gün önce oyunda iken 60 FPS'nin altına hiç inmiyordu ve oynanış falan çok iyiydi 60-80 FPS arasıydı. Sonra PC'yi kapattım sonraki gün açtım ve 45-60 arası. AMD Radeon denetim masasından her şeyi düşürdüm ona rağmen aynı nasıl düzeltebilirim? Nasıl FPS arttırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeyi full'leyince overclock falan yapmış olmuyorsunuz. Muhtemelen overclock yapıyorum diye bir şeyi bozdunuz.
neyi bozmuşum? overclock dediğiniz şey radeon ayarlarında OverDrive daki seçenekleri yükseltmek değil mi? veya onu geçtim msı afterburner ile de yaptım yani overclock yapmış olmuyorum da ne yapmış oluyorum anlamadım? overclock yapınca birşey bozuluyor muydu? benim bildiğim sadece yanabilir o da zaten kendisi kapanıyo yanma derecesine geldiği zaman fakat en fazla 65-70 derece oluyor

neyi bozmuşum? overclock dediğiniz şey radeon ayarlarında OverDrive daki seçenekleri yükseltmek değil mi? veya onu geçtim msı afterburner ile de yaptım yani overclock yapmış olmuyorum da ne yapmış oluyorum anlamadım? overclock yapınca birşey bozuluyor muydu? benim bildiğim sadece yanabilir o da zaten kendisi kapanıyo yanma derecesine geldiği zaman fakat en fazla 65-70 derece oluyor
Her şeyi full'e çekmek yanlış. Voltajlarıyla falan oynamış olabilirsin.

Bu dediğiniz problemi hangi oyunda yapıyor. OC ekran kartının hızını arttırmak bunu yaparkende gerekli optimum voltajı ve soğutmayı sağlamaktır. Gidip her şeyi fulledim olunca maalesef OC yapmış olmuyorsunuz. Ekran kartının da bir gücü ve bir sınırı var tamam sıcaklık geçmiyor ama ne yaparsanız yapın alabileceğiniz performans maksimum %15tir.

Bu dediğiniz problemi hangi oyunda yapıyor. OC ekran kartının hızını arttırmak bunu yaparkende gerekli optimum voltajı ve soğutmayı sağlamaktır. Gidip her şeyi fulledim olunca maalesef OC yapmış olmuyorsunuz. Ekran kartının da bir gücü ve bir sınırı var tamam sıcaklık geçmiyor ama ne yaparsanız yapın alabileceğiniz performans maksimum %15tir.
oyunun ismi fortnite...

normalde oyunlarda 30fps nin altı kasmaya başlıyor mesela ets2,city car driving gibi oyunlarda fakat cs go ve fortnite de 40-50 fps altı kasıyor , cs go 150-200 fps arası onda bi sıkıntı yok ama 30fps ye sabitleyip denedim ve acayip kasıyor fortnite da da öyle ve driver güncellemesi istiyor ama benim driverım adrenaline edition 18.7.1 ve oyuna girerken hatada da driverda bir sorun var lütfen güncelleyin gibi bi yazı yazıyor ingilizce ve 18.3.3 e güncellememi istiyor daha eski bir sürüme güncelle diyor yani yaparsam düzelir mi sizce?

oyunun ismi fortnite...

normalde oyunlarda 30fps nin altı kasmaya başlıyor mesela ets2,city car driving gibi oyunlarda fakat cs go ve fortnite de 40-50 fps altı kasıyor , cs go 150-200 fps arası onda bi sıkıntı yok ama 30fps ye sabitleyip denedim ve acayip kasıyor fortnite da da öyle ve driver güncellemesi istiyor ama benim driverım adrenaline edition 18.7.1 ve oyuna girerken hatada da driverda bir sorun var lütfen güncelleyin gibi bi yazı yazıyor ingilizce ve 18.3.3 e güncellememi istiyor daha eski bir sürüme güncelle diyor yani yaparsam düzelir mi sizce?
R7 240 alacağınıza aliexpressten gtx 750 alaydınız dehşet bir kart

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı