R7 240 Performans Sorunu

Starlight

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Aion oyununda ekran kartımın tam performansından yararlanamıyorum. GPU kullanım oranı %15 ile %60 arasında değişiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• İşletim Sistemi: Windows 7 32 bit
  • İşlemci: Intel Pentium E5700
  • RAM: 3 GB DDR2 RAM
  • Ekran Kartı: MSİ R7 240
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
60 FPS limiti varsa ekran kartı zorlanmaz, limiti kaldır.

FPS'te düşüş olduğu durumda sıcaklıklara ve CPU kullanımına bak. CPU kullanımı %90'lara geliyorsa işlemci yetmiyor.

Ayrıca normalde R7 240'ın 1600 MHz bellek hızında çalışması gerekmez mi? Bendeki modelde 800 MHz hızında çalışıyor.
ScreenShot_20160917150543.png

FPS'te düşüş olduğu durumda sıcaklıklara ve CPU kullanımına bak. CPU kullanımı %90'lara geliyorsa işlemci yetmiyor.
Sanırım işlemci yetmiyor. FPS düşüşlerinin yaşandığı anda CPU kullanımı %85-90'lara çıktı.
Sosyalde araştırdığımda E5700 işlemcinin yanına R7 240 tavsiye etmişlerdi. Şuan R7 240'ın yanında kullanabileceğim bir işlemci önerebilirmisiniz? Anakartım P5GC-MX/1333.

Online oyun sanırım oynadığın bende Knigt Online oynuyorum aynı durum bende de var. Sıcaklık normal CPU %70i geçmiyor, E5200 OC 3.50Ghz ile kullanıyorum. Sanırım online oyunlarda böyle bir durum oluşuyo bende çözemedim. Bilen varsa yardımcı olsun lütfen..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı