R7 240, Q6600 Sisteme Uyumlu mu?

KralYolu

Kilopat
Makaleler
19
Yer
Karabük
Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar ekran kartımı taktığım zaman (şu anki) bilgisayar No Video Input diyor. Ana kartın onboard ekran kartına taktığım zaman PC açılıyor. Ekran kartımda eski zaten. (AMD HD 4650) Ekran kartının girişinde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü 2-3 gün önce çalışıyordu. Ama kötü çalışıyordu yani bilgisayar bir süre sonra Entering Sleep Mode deyip kapanıyordu. Bende R7 240 ekran kartını almaya karar verdim. (LP Sürümü)

Sistemim bu;

• Intel Core 2 Quad Q6600 Socket 775 lga 2.40 GHz
  • FOXCONN G41MX 2.0 / G41MX-K 2.0
  • DDR2 3GB DUAL RAM
  • PSU (Açtım baktım Peak 300W Rated 250 W yazıyor. )
PSU:
lWP05b.jpg

Sorularım;
  1. PSU yeterli mi ? Ekran kartına veya başka bir donanıma zararı olur mu?
  2. Açtım baktım ama yinede emin olmak için soruyorum. Ana kartım bu ekran kartını destekliyor mu? Slot uyumlu mu?
  3. Başka endişe edecek bir husus var mı? Dar boğaz vb.

Alacağım ekran kartı : R7 240

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
1-) PSU yeterli zira benim PSU çok dandik ve 200 watt bile vermezken seninki coşturur :D
2-) Anakartın bu ekran kartını destekliyor, bence 210 TL'ye bulmuşken kaçırma derim zira ben 280 TL'ye aldım.
3-) Başka bir husus yok ama bu kart ile en fazla Windows 7 Ultimate kurarsın. Sakın 8-8.1-10 kurma çünkü ben denedim ama ekranda gidip gelmeler oldu. 4 farklı monitörden denedim lakin sonuç yine hüsran.
Kaynak: Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

Darboğaz olmaz. Aynı işlemci bende de var. Rahatlıkla al, onun bunun lafına bakma. [En azından darboğaz konusunda :) ]

1-) PSU yeterli zira benim PSU çok dandik ve 200 watt bile vermezken seninki coşturur :D
2-) Anakartın bu ekran kartını destekliyor, bence 210 TL'ye bulmuşken kaçırma derim zira ben 280 TL'ye aldım.
3-) Başka bir husus yok ama bu kart ile en fazla Windows 7 Ultimate kurarsın. Sakın 8-8.1-10 kurma çünkü ben denedim ama ekranda gidip gelmeler oldu. 4 farklı monitörden denedim lakin sonuç yine hüsran.
Kaynak: Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

Darboğaz olmaz. Aynı işlemci bende de var. Rahatlıkla al, onun bunun lafına bakma. [En azından darboğaz konusunda :) ]

Cevabın için çok teşekkür ederim. Bir de tahmini olarak bunu kargosu ne kadar tutar ?

Bu anakart bizzat bende var kullandım bende r7 240 hiçbir sorun olmaz merak etme :)
Hocam yine de hak veriyorum lakin R7 240 ile LoL, CS:GO dışında fazla oyun oynanmaz. En azından bu hurdaya para vereceğine, birikim yapsın 350watt+ R7 260x alsın. Yoksa bunu aldıktan 6 ay sonra bilgisayarını sinirden kıracak :D

Hocam yine de hak veriyorum lakin R7 240 ile LoL, CS:GO dışında fazla oyun oynanmaz. En azından bu hurdaya para vereceğine, birikim yapsın 350watt+ R7 260x alsın. Yoksa bunu aldıktan 6 ay sonra bilgisayarını sinirden kıracak :D
:) Haklısın. Ben LoL de orta yüksek ayarlarda 65 fps falan alıyordum ama işlemcim e5600 gibi bişeydi tam hatırlayamadım. Darboğaz yapıyı muydu bilmiyorum ama hocam haklı f2p oyunları rahat oynarsın ama üstünü çok bekleme :) İkinci el bi 750 ti falan bakabilirsin veya rx460 falan senin açından iyi olur.

:) Haklısın. Ben LoL de orta yüksek ayarlarda 65 fps falan alıyordum ama işlemcim e5600 gibi bişeydi tam hatırlayamadım. Darboğaz yapıyı muydu bilmiyorum ama hocam haklı f2p oyunları rahat oynarsın ama üstünü çok bekleme :) İkinci el bi 750 ti falan bakabilirsin veya rx460 falan senin açından iyi olur.
Kesinlikle 750TI öneririm. bu saatten sonra AMD tavsiye etmem. RX580 gibi kartlar almayacaksanız.

Sevgili arkadaşlar ekran kartımı taktığım zaman (şu anki) bilgisayar No Video Input diyor. Ana kartın onboard ekran kartına taktığım zaman PC açılıyor. Ekran kartımda eski zaten. (AMD HD 4650) Ekran kartının girişinde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü 2-3 gün önce çalışıyordu. Ama kötü çalışıyordu yani bilgisayar bir süre sonra Entering Sleep Mode deyip kapanıyordu. Bende R7 240 ekran kartını almaya karar verdim. (LP Sürümü)

Sistemim bu;

• Intel Core 2 Quad Q6600 Socket 775 lga 2.40 GHz
  • FOXCONN G41MX 2.0 / G41MX-K 2.0
  • DDR2 3GB DUAL RAM
  • PSU (Açtım baktım Peak 300W Rated 250 W yazıyor. )
PSU: Eki Görüntüle 250394

Sorularım;
  1. PSU yeterli mi ? Ekran kartına veya başka bir donanıma zararı olur mu?
  2. Açtım baktım ama yinede emin olmak için soruyorum. Ana kartım bu ekran kartını destekliyor mu? Slot uyumlu mu?
  3. Başka endişe edecek bir husus var mı? Dar boğaz vb.

Alacağım ekran kartı : R7 240

@Recep Baltaş @Ali Güngör
4650 yi 300W PSU ile mi kullandın? Oha diyorum :D

Bilgisayarım hazır bilmem kaç sene önce alındı. Bilmiyordum ki 300W Psu mu varmış ? 4650 mi varmış ? Dünya umrumda değildi. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı