R7 240 sistem görüntü vermiyor

ardacn60

Hectopat
Lenovo Thinkcentre M82 bilgisayarım monitöre görüntü vermiyor. Sorun şu güç tuşuna bastığımda 1 saniye gibi bir süre boyunca fanlar hızlıca dönmeye başlıyor, sonra yavaşlıyorlar ve öylece dönüyorlar. Ara sıra güç tuşuna basınca ötmeye başlıyor önce 3 kısa bip sonra 1 uzun bip şeklinde. Ekran kartını çıkartıp anakarta taktım VGA kablosunu, hiçbir türlü monitöre görüntü vermiyor, sinyal yok yazıyor monitörde. Sistemi yazayım lazım olursa.

İşlemci: Intel Core i5 3570
RAM: 2x2 4 GB DDR3
Ekran Kartı: AMD Radeon R7 240

Ayrıca anakartın üstünde etrafı bakır tel ile sarılmış siyah bir şey yamulmuştu, onu da düzelttim. Şimdi düzelttiğim halinde fotoğrafını da bırakıyorum buraya.

IMG_1180.jpg

Şunu da ekleyeyim RAM'leri tek tek takarak denedim şimdi öyle de çözülmedi. Artık ses gelmiyor ama görüntü de gelmiyor.

Son düzenleme:
Böyle sorunları, ihtimalleri eleyerek çözebilirsiniz.
1- Mümkünse farklı bir monitöre bağlayın sistemi, eğer sonuç alamazsanız monitör sağlıklı.
2- Ekran kartını farklı bir bilgisayarda test edin, sonuç alırsanız sağlıklı.

Anakart Onboard'dan da görüntü alamadığınızı yazmışsınız. Tahminimce sorun, ekran kartı kaynaklı değildir.
RAM konusunda ise ikisini de tek tek test etmiş, sonuç alamamışsınız. İkisinin de aynı anda bozulmuş olma ihtimali düşük. Bana kalırsa, RAM kaynaklı da değil.

En yakın sebep, anakart gibi görünüyor. Fakat en doğru yöntem, deneme yanılma olacaktır.👍

Böyle sorunları, ihtimalleri eleyerek çözebilirsiniz.
1- Mümkünse farklı bir monitöre bağlayın sistemi, eğer sonuç alamazsanız monitör sağlıklı.
2- Ekran kartını farklı bir bilgisayarda test edin, sonuç alırsanız sağlıklı.

Anakart Onboard'dan da görüntü alamadığınızı yazmışsınız. Tahminimce sorun, ekran kartı kaynaklı değildir.
RAM konusunda ise ikisini de tek tek test etmiş, sonuç alamamışsınız. İkisinin de aynı anda bozulmuş olma ihtimali düşük. Bana kalırsa, RAM kaynaklı da değil.

En yakın sebep, anakart gibi görünüyor. Fakat en doğru yöntem, deneme yanılma olacaktır.👍

Monitörü zaten farklı bir bilgisayarda kullanıyorum. Fakat televizyona bağladım sistemi yine görüntü vermedi . Şimdi 2x2 RAM yerine 4 GB'lık tek RAM ile deneyeceğim. Bana da anakart bozulmuş gibi geliyor hocam. Peki güç kaynağı bozulmuş olabilir mi?

Monitörü zaten farklı bir bilgisayarda kullanıyorum. Fakat televizyona bağladım sistemi yine görüntü vermedi . Şimdi 2x2 RAM yerine 4 GB'lık tek RAM ile deneyeceğim. Bana da anakart bozulmuş gibi geliyor hocam. Peki güç kaynağı bozulmuş olabilir mi?
Evet, öyle de bir ihtimal var. En iyisi diğer parçaları da test etmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı