R7 240 sistem kötü mü?

Jokzilla21

Picopat
Daha fazla  
Dostlarım sistemim iyi mi kötü mü nasıl bir durumda onu öğrenmek için bu konuyu açtım. Öncelikle hepinize iyi akşamlar diliyorum.
Ekran kartı: AMD Radeon R7 240
CPU Türü: Quad Core Intel Core i5-6402P, 3200 MHz (32 X 100)
Anakart Adı MSI B150M PRO-VDH (MS-7982)
8 GB RAM
1 TB HDD
120 GB SSD.
2016 Eylül ayında toplandı. Bu sistem sanırım 2500 TL olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi iyi de şu zamanlar yetersiz olacağını düşünüyorum ve ayrıca 2016'da bence o fiyata daha iyi toplanabilirdi. Benim çöpe göre gayet iyi hocam.

Stoklar düzelince sağlam bir ekran kartı yanına da RAM alırsanız güzel olabilir. 6402P tabanlı bir sistem idare edebilir şu anlık.

Kanka R7 240 bende var CS:GO dışında bir şey oynayamazsın. GTA 5 hiç denemedim ama giriş seviyesi CS:GO tarzı oyunlar oynarsın tavsiye etmem onun yerine biraz daha para verip GT 1030 alsaydınız keşke. (Sağlam kazık yemişsiniz ben 2018 de 800TL'ye Q8200 işlemci R7 240 ekran kartı 8 GB RAM'li bir sistem almıştım).

Güçlü bir sistem değil, günümüz için yetersiz maalesef.
Hayır sistem gayet de yeterli. Son güncel oyunları güzel oynatmaycak diye bunu söylemek aşırı saçma.

Sistem orta seviye denebilecek bir sistem. İnternet ve günlük işlerini sıkıntısız görür. Oyun olarak tabiki son çıkan oyunlarda problem yaratacaktır fakat çoğu oyunu yine de düşük-orta ayarlarda oynaman mümkün.

GPU yükseltilse,(GTX 1650,RX 570) RAM çift kanal yükseltilirse iş yapar.
Ancak şu anki grafik kartı ile güncel oyunları oynayamazsın, E-spor oyunları ve düşük seviye oyunları oynayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı