R7 240 Sistem Oyunlara girince bilgisayar aniden kapanıyor

wolby

Hectopat
Merhaba ben geçen gün Asus R7 240 OC GDDR3 4GB 128Bit AMD Radeon ekran kartı aldım ve bu ekran kartını taktıktan sonra herhangi bir oyuna girince oyundaki introdan sonra oyun başladığı an bilgisayarım kapanıyor. PSU al dediler 450W aldım aynı sorun devam etti değişen bir şey olmadı. Donanımda hiç sorun yok bir de en ufak bir ısınma söz konusu olamaz. Bi arkadaş anakartın bu ekran kartını kaldırmadıgını söyledi.

Anakart modelim ise :
Casper, ecs, H81H3-M4

Adsız1.jpg
Adsız2.jpg
Adsız1.jpg
Adsız2.jpg

Dosya Ekleri

• Adsız13.jpg
    Adsız13.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 420
  • sdfdf.png
    sdfdf.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 412
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
En son Windows güncellemesini yapmış mıydınız? Benim de dün güncellemeyi kurduktan sonra oyunlar otomatik çökmeye başladı birkaç saniye sonra. Sistemimi laptop, sizinkiyle benzerliği yok ama kontrol edin isterseniz. Ben Intel ve Nvidia driverlarını silip yeniden yükleyerek düzelttim az önce.
En son Windows güncellemesini yapmış mıydınız? Benim de dün güncellemeyi kurduktan sonra oyunlar otomatik çökmeye başladı birkaç saniye sonra. Sistemimi laptop, sizinkiyle benzerliği yok ama kontrol edin isterseniz. Ben Intel ve Nvidia driverlarını silip yeniden yükleyerek düzelttim az önce.

Çözüm
Anakart biraz kalitesiz gibi ondan olabilir. Ama sadece oyunda yapıyorsa ekran kartın da bozuk olabilir. Furmark ile ekran kartını stres testine sokup sonucu paylaş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı