R7 240 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

mertgrymz

Centipat
Yer
Virtüöz'ün Zihni
Daha fazla  
Nerede ise bütün oyunlar da düşük FPS sorunu ile karşılaşıyorum. Bunlardan bazıları da Valorant. En düşük 47min 156 genellikle 70 olup öbür oyunlar da kasıyor ve bayağı düşük FPS oluyor sebebi ekran kartı mıdır? Yoksa işlemci midir?
  • RAM: 8 GB.
  • ASUS R7 240 4 GB O.C 128 bit.
  • AMD FX 8320 8 çekirdek.
  • 600W+80W Xigmatek.

Not: İşlemci ısınma sorunu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant ve LoL işlemci oyunu diye biliyorum işlemcin ile kaynaklı olabilir aslında işlemcin çok kötü de değil ama o işlemci çok ısınıyor diye biliyorum ve ısındıkça frekansı yavaşlar. Pubg mobile için değerler normal R7 240 kullanıyorsun sonuçta pek bir şey beklememek lazım. Sea of thieves de aynı sayılır ekran kartın ile alakalı.

Valorant ve LoL işlemci oyunu diye biliyorum işlemcin ile kaynaklı olabilir aslında işlemcin çok kötü de değil ama o işlemci çok ısınıyor diye biliyorum ve ısındıkça frekansı yavaşlar. PUBG Mobile için değerler normal R7 240 kullanıyorsun sonuçta pek bir şey beklememek lazım. Sea of Thieves de aynı sayılır ekran kartın ile alakalı.

İşlemci soğutma sıkıntısı yok Cooler Master Hyper 212 kullanıyorum.
Yani sorun ekran kartı değil mi?

İşlemci soğutma sıkıntısı yok Cooler Master Hyper 212 kullanıyorum.
Yani sorun ekran kartı değil mi?
Pubg ve Sea of thieves için ekran kartında sorun yok gereken FPS leri alıyor. O işlemci 8 core ama ne kadar güçlü bilmiyorum youtube da örnek olarak izlediğim videoda 100 FPS civarı alıyordu Valorant oyununda ve normal olabilir.

Geri
Yukarı