R7 240 sistem RDR 2 oynatır mı?

• Konuyu başlatan snob
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 829

snob

Hectopat
Merhabalar. Çok yüksek ayarlarda oyun hiçbir zaman oynamadım. Orta ayarlarda bilgisayarım RDR2'yi kasmadan oynatır mı? Sistem özelliklerim aşağıda.

RAM: 16 GB.
Ekran kartı: R7 240 OC 4 GB.
İşlemci: Intel Core i5 3330.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Çok yüksek ayarlarda oyun hiçbir zaman oynamadım. Orta ayarlarda bilgisayarım RDR2'yi kasmadan oynatır mı? Sistem özelliklerim aşağıda.

RAM: 16 GB.
Ekran kartı: R7 240 OC 4 GB.
İşlemci: Intel Core i5 3330.

Oynarsında, çoğu yerde kasmalar olur. Eğer ben katlanırım diyorsan oyna. Çoğunlukla 30 FPS alırsın.

Ekran kartımı bir GTX 1050 Ti 4 GB ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce faydası olur mu yoksa gereksizmi kaçar?

Çok faydası olur. 720p de 30 FPS alırken 60 alırsın. 1080p çözünürlükte 30-40 alırsın. Hatta güzel bir ayar çekersen 40-45 arası gezer. Tek RDR içinde değil diğer oyunlarada faydası çok olur.

@snob Alırsanız daha yüksek FPS alırsınız ancak bu piyasada gereksiz olacağını düşünüyorum. Malum fiyatlar... bence bekleyin. Şu anki parasını hak eden bir kart değildir. İşlevide çok yakında bitti/bitecek.

Biraz daha sabır edip RTX 2060 falan alabilirsiniz. Çok uçuk fiyatlara satılıyor evet ama 1050 Ti gerçekten yakın zamanda işlevini kaybedecek. Yeni oyunlarda 20-30 FPS almaya başlayacak. Eski oyunlarda sizi memnun bıraksada yeni nesil için aynı şey olmayacak. @Herixa un dediği gibi hem şu anki parasını hak etmiyor, hem de yakında işlevini kaybedecek. RDR için uygundur orası ayrı.

tekrar merhaba, oyunu indirdim fakat tahmin edileceği üzere kasıyor. ilerde ps 5 almayı düşündüğümden dolayı ekran kartına fazla para harcamak istemiyorum. 1050ti yerine sizce GT 730 4 gb alsam rdr 2 yi oynayabilirmiyim ? gerçekten tek gayem o oyunu oynayabilmek. ilginiz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı