R7 240 Sistem Toplama

Güncel Oyunları "GTA5" Gibi Cok Fazla Yüksek FPS Bekleme.
Ancak Minecraft,CSGO Gibi Küçük Çaplı Oyunları Kolayca Yüksek Ayarlarda Oynayabilirsin.
İşin İçine "GTA5,BF1" Gibi Oyunlar Girince İş Farklı Boyutlara Gidebiliyor.

r7 240 2gb 128 bit ekran kartına sahibim. FİFA 17 Demo'yu 720p yüksek ayarlar'da sabit 60 fps'de oynuyorum. CS:GO'da yüksek ayarlar'da 720p'de 70-80-90 sahneye göre değişiyor tabi, bu aralar'da oynuyorum. GTA5'i normal ayarlar'da 720p'de 60 fps'de oynuyorum. Yani diyeceğim şu ki o kadar kötü bir kart değil fiyatına göre bence gayet iyi ama BF1 tarzı oyunlar yorar. Daha rahat oynamak istiyorsan yükseltmen gerek. Umarım yardımcı olmuşumdur.

yok ben r7 250x aldım bellek olarak ddr3 1866 mı alayım ddr3 2133 mü alayım onu soruyorum ?

@IIjesusII ekran kartı anakart ve diğer bileşenlerden bağımsızdır, kendi işlemcisi ve belleği vardır. Bu yüzden uyumluluk sorunu çıkmaz.

1200 liralık bir sistemde SSD disk lükse kaçar, bilgisayarın 1 dakikada açılır ama oyunlarını yine oynarsın.
peki işletim sistemini ne yapmalıyım windows 10 64 bit mi 128 bit mi ? Çünkü ekran kartı 128 bit ya?

yok ben r7 250x aldım bellek olarak ddr3 1866 mı alayım ddr3 2133 mü alayım onu soruyorum ?

peki işletim sistemini ne yapmalıyım windows 10 64 bit mi 128 bit mi ? Çünkü ekran kartı 128 bit ya?
İşletim sistemi ile ekran kartı bitinin alakası yoktur. Birde bellek olarak 1600 de alabilirsiniz. Ucuz olan ve kafanıza yatanı alın FPS farkı yok denecek kadar az

İşletim sistemi ile ekran kartı bitinin alakası yoktur. Birde bellek olarak 1600 de alabilirsiniz. Ucuz olan ve kafanıza yatanı alın FPS farkı yok denecek kadar az
windows 10 64 bit kurmayı düşünüyorum. 1866 bellek alırım heralde. Bi de bir şey soracağım. Bios güncellemesi yapmam gerekir mi?

Bellekleri 8GB indirip CPU soğutucu ve SSD sistemden çıkarırsan onun yerine GTX750 Tİ veya RX 460 gibi bir ekran kartı alırsanız daha rahat oynarsin oyunları.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı