Çözüldü R7 240 sistem Valorant oynarken bilgisayar kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Foskyn

Centipat
Merhaba, Valorant oynarken sistem bir anda kilitleniyor. Oyunda 80-100 arası FPS alıyorum, oyunda sürekli drop takılma olayları da olmuyor ama bir anda oynarken kilitleniyor CTRL + DEL kombinasyonu gibi hiçbir işlev yapamıyorum. Kasanın önünde ki sistemi yeniden başlatan tuşa basmak zorunda kalıyorum. RAM'i Memtest86'dan taradım, hata çıkmadı. Oyunun kurulu olduğu diskide HD Tune ile Bad Sector taraması yaptım hatasız çıktı. Oyunda V-Sync'i etkinleştirdim, Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bıraktım, FPS'si sabitledim, DDU ile driverları kaldırıp yeniden yükledim. Dediğim çözümlerin hiçbiri işe yaramadı. Oyunun menüsündeyken dahi sistem bir anda kilitleniyor. Bu durum sadece Valorant için geçerli, CS2'de veya LoL gibi oyunlarda hiç kilitlenme olmadı. Acaba oyunla alakalı olabilir mi?

Çözüm
FX 6300 sistemde aynı sıkıntıyı yaşıyordum. İşlemci termal macunu yenileyince çözüme ulaştım.

FX-4300 CPU
R7-240 GPU
4 GB DDR3 1333MHz RAM
350 Watt PSU var Windows sürümü ise 22H2

Termal macunu yeni yeniledim hocam, işlemci oyunda 55 dereceyi geçmiyor.

Oyun oynarken donanım kullanımlarını ve sıcaklıkları kontrol edin. Bir anda yüzde yüz kullanıma çıkıyorsa veya sıcaklıklar aşırı artıyorsa sistem kendini kilitliyor olabilir.

İşlemci ve Ekran kartı sıcaklığı 50-55 değerlerinde. Oyunda CPU %93 Ekran kartı ise %85 civarı kullanılıyor. Bir şekilde sistem otomatik kilitleniyor. İşlemci sıcaklığından dolayı olabilir mi? İşlemciyi oyundayken genellikle 53 54 derecede gördüm belki de 60 derecede sistem kendini kitliyor olabilir.

Hatayı format ile çözdüm teşekkürler.
Merhaba, Valorant oynarken sistem bir anda kilitleniyor. Oyunda 80-100 arası FPS alıyorum, oyunda sürekli drop takılma olayları da olmuyor ama bir anda oynarken kilitleniyor CTRL + del kombinasyonu gibi hiçbir işlev yapamıyorum. Kasanın önünde ki sistemi yeniden başlatan tuşa basmak zorunda kalıyorum. RAM'i Memtest86'dan taradım, hata çıkmadı. Oyunun kurulu olduğu diskide HD Tune ile bad sector taraması yaptım hatasız çıktı. Oyunda V-Sync'i etkinleştirdim, tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bıraktım, FPS'si sabitledim, DDU ile driverları kaldırıp yeniden yükledim. Dediğim çözümlerin hiçbiri işe yaramadı. Oyunun menüsündeyken dahi sistem bir anda kilitleniyor. Bu durum sadece Valorant için geçerli, CS2'de veya LoL gibi oyunlarda hiç kilitlenme olmadı. Acaba oyunla alakalı olabilir mi?

Bilgisayar özelliklerini ve Windows sürümünü yazar misin işlemci sıcaklığına bakabilirsin.

Oyun oynarken donanım kullanımlarını ve sıcaklıkları kontrol edin. Bir anda yüzde yüz kullanıma çıkıyorsa veya sıcaklıklar aşırı artıyorsa sistem kendini kilitliyor olabilir.

Bilgisayar özelliklerini ve Windows sürümünü yazar misin işlemci sıcaklığına bakabilirsin.

FX 6300 sistemde aynı sıkıntıyı yaşıyordum. İşlemci termal macunu yenileyince çözüme ulaştım.

FX-4300 CPU
R7-240 GPU
4 GB DDR3 1333MHz RAM
350 Watt PSU var Windows sürümü ise 22H2

Termal macunu yeni yeniledim hocam, işlemci oyunda 55 dereceyi geçmiyor.

İşlemci ve Ekran kartı sıcaklığı 50-55 değerlerinde. Oyunda CPU %93 Ekran kartı ise %85 civarı kullanılıyor. Bir şekilde sistem otomatik kilitleniyor. İşlemci sıcaklığından dolayı olabilir mi? İşlemciyi oyundayken genellikle 53 54 derecede gördüm belki de 60 derecede sistem kendini kitliyor olabilir.

Hatayı format ile çözdüm teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı