Çözüldü R7 240 sistemde çizgiler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tellibaba61

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm dün R7 240 diye bir ekran kartı aldım, 2. el temizledim macunladım taktım kasaya boşta 35 yükte 55 oluyordu. Şimdi bu ekranda arada bazen ekran kartından kaynaklı BIOS yazılarının grisi aynı o tonda yatay geniş çizgiler beliriyor. Sadece bir tane çizgi beliriyor aslında ama bazen yukarıda beliriyor, bazen aşagı tarafta ekran kartımın grafik işlemcisi mi bozuktur sizce veya VGA'dan görüntü alıyorum şu an. HDMI dönüştürücüyle görüntü alsam düzelir mi? Anlık olduğu için fotoğrafını alamadım, inşallah anlatabilmişimdir durumumu. Saygılar.

Çözüm
Tamamdır dün bir ekran kartıma uygun sürücü yükledim ama en güncel olanımı emin değilim sağ ol bu arada kral.

Abi elimde bosta bir tuplu monitör vardi onda denedim hatta şu an GTA 5 açtım hiçbir sorun yok monitörden kaynakli olabilir mi bu olay cunku bir de tek renk cizgi fotografini birakiyorum soyle.

Simdi monitör tuplu oldugu için tam emin olamadim ama tuplu monitöre gecince en ufak su fotograftaki cizgiden gormedim yani normal calisti ama tuplü yani abi bir akıl verebilir misin monitörden midir sence.

Normalde kullandığın monitörün kablosu ile tüplü monitörün kablosu aynı mı? Değilse yeni bir görüntü kablosu al aynı işe muhtemelen monitör de bir sorun var.
Abi bazen Windows'ta yani nasıl deyim sana takılırken Google'a girerken filn sıkınti yok ama misal GTA 5 acıyorum düsük ayarda oynatıyor ESC yerine girdimde yine aynı muhabbet oluyor V-Sync'i kapatınca oyunda daha sık gözüküyor.
Şöyle diim abi vyscn kapatınca yani böyle yatay renklerin bir kısmı kayma oluyor çizgi gibi bir bölümü kayıyor düzeliyor ama o V-Sync'yi açınca gözüme çatmadı olmuyor.
Bir de renkli cizgi hiç vermedi abi yatay 1 tane ince gri tonlu biraz enli cizgi islem yaptığım sirada beliriyor VGA dönhştücuyle kullansam düzelir mi direk VGA'da görüntü alıyorum şu an benden önce kullanan arkadaşında VGA'dan görüntü aldıgı belli.
Sadece BIOS açılış kısmında oluyorsa sorun yoktur.

Adaşım yardım :D

Son düzenleme:
Abi bazen Windows'ta yani nasıl deyim sana takılırken Google'a girerken filn sıkınti yok ama misal GTA 5 acıyorum düsük ayarda oynatıyor ESC yerine girdimde yine aynı muhabbet oluyor V-Sync'i kapatınca oyunda daha sık gözüküyor.
Şöyle diim abi vyscn kapatınca yani böyle yatay renklerin bir kısmı kayma oluyor çizgi gibi bir bölümü kayıyor düzeliyor ama o V-Sync'yi açınca gözüme çatmadı olmuyor.
Bir de renkli cizgi hiç vermedi abi yatay 1 tane ince gri tonlu biraz enli cizgi islem yaptığım sirada beliriyor VGA dönhştücuyle kullansam düzelir mi direk VGA'da görüntü alıyorum şu an benden önce kullanan arkadaşında VGA'dan görüntü aldıgı belli.

Adaşım yardım :D

Önceki ekran kartının modeli nedir? Ve bütün sistemini yazabilir misin PSU kaynaklı olabilir.

Tamamdır dün bir ekran kartıma uygun sürücü yükledim ama en güncel olanımı emin değilim sağ ol bu arada kral.
https://drivers.amd.com/drivers/amdcleanuputility.exe bu programı kullanarak ekran kartı sürücüsünü sil ve sistemi yeniden başlatıp en yeni sürücüyü kurmayı dene. https://www.amd.com/en/support/prev...es/amd-radeon-r7-200-series/amd-radeon-r7-240

Abi elimde bosta bir tuplu monitör vardi onda denedim hatta şu an GTA 5 açtım hiçbir sorun yok monitörden kaynakli olabilir mi bu olay cunku bir de tek renk cizgi fotografini birakiyorum soyle.

Simdi monitör tuplu oldugu için tam emin olamadim ama tuplu monitöre gecince en ufak su fotograftaki cizgiden gormedim yani normal calisti ama tuplü yani abi bir akıl verebilir misin monitörden midir sence.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210803-150650.png
    Screenshot_20210803-150650.png
    203,5 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Normalde kullandığın monitörün kablosu ile tüplü monitörün kablosu aynı mı? Değilse yeni bir görüntü kablosu al aynı işe muhtemelen monitör de bir sorun var.

Çözüm

Kart sağlamdır yani değil mi abi bu arada kral adamsın çok sağ ol abi öyle bir konuştun yani nasıl diyeyim sana tribe girmiştim kafaya taktım biraz birazdan fazla vallahi sende olmasan abi driver da eskiymiş bu arada abi cok sağ ol kral adamsın.

Monitörün kablosu kendinden abi tüplünün diğerinin normal monitörde bir şey var galiba abi.

Kart sağlamdır yani değil mi abi bu arada kral adamsın çok sağ ol abi öyle bir konuştun yani nasıl diim sana tribe girmiştim kafaya taktım biraz birazdan fazla vallahi sende olmasan abi driverda eskiymiş bu arada abi cok sağ ol kral adamsın.

Monitörün kablosu kendinden abi tüplünün obürünün normal monitörde bir bokluk var galiba abi.

Dedin gibi sağ olasın abi Allah'a emanet. 🖐 çözüldü :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı