R7 240 Sistemde DirectX 12 Performans Artışı Sağlar Mı?

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
En son Windows 10 güncellemesinde Directx 12 yüklendi galiba ya da daha öncesinde de olabilir emin değilim. Şu an bilgisayarımın Directx sürümü 12 ve benim ekran kartım da AMD R7 240 ekran kartım Directx 12 desteklemektedir. Yeni oyunlarda ayarlar kısmında "Directx 12 aç" diye kısım var ve açıklamasında "bunu açmak size büyük performans sağlayabilir yada performansı düşürebilir" şeklinde yazmakta.

Benim şuan bilgisayarım DX12 ve ekran kartımda destekliyor bu ayarı açarsam eğer performans mı kazanırım yoksa kaybeder miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum genel olarak AMD ekran kartları DX12'de performans artışı sağlıyor.

Kardeşim öncelikle bilgi için teşekkür ederim. AMD de değil tüm DX12 destekleyen kartlar da performans sağlar, eğer kartın DX11 destekliyor ve sen DX12 ayarını açarsan performans düşüşü oluyor, en azından ben böyle biliyorum. Benim demek istediğim ben DX12 haberlerine en son baktığımda çıkmış ancak beta idi. Şuan ben yüklemedim, büyük ihtimalle güncelleştirme yaparken PC yükledi. Kusura bakma uzun örnekle anlatmam huyumdur, kısacası kart ve pc de DX12 mevcut ve ben oyunlar da bu ayarı açsam performans artışı olacak dimi? Sorun olmadan bu teknoloji den faydalana bilirim dimi?

Evet oluyor. Hele ki BF1'de. Oyunu oynuyorsanız yararını görebilirsiniz. Fakat 720p'de.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı