Çözüldü R7 240 sistemde GTA 5 map yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Toxic

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim şöyle bir sistemim var.

Ekran kartı: R7 240.
İşlemci: E6500.
RAM: 4 GB.
Harddisk kullanıyorum 7200 RPM okuma yazma hızları 95-110 arası 2 sininde.

Benim sorunum şu, bazen yollar ve binaların dokuları yüklenmiyor. Hatta bazenleri kafayı yiyip uçan arabalar sürüyormuşum gibi oluyor. 1-3 ay arasında yeni PC'ye geçiş yapacağım. İdare etmesi açısından yaşadığım bu sorunu nasıl çözebilirim? Değiştirilecek bir şey varsa bütçem 200 TL 1-3 ay arası idare etsin yeter. Oyunun grafik ayarlarını arttırıp FPS'yi 25 civarına stabil yapınca bu sorun ortadan kalkıyor.

Çözüm
Bende OC'siz oynuyordum ama o zaman GT 210 idi ekran kartım 15 20 FPS alıyordum. Sonra RAM'imin tekinde sıkıntı çıktı. Şu an yeni ekran kartı aldım fakat yeni sipariş ettigim RAM'lerimin gelmesini bekliyorum. Umarim istediğim performansi alırım. Tesekkürler hocam iyi oyunlar.
Umarım sizde sorununuzu düzeltirsiniz.

Yeni işlemciye geçince düzelcektir diye umuyorum teşekkürler. Umarım sizde sıkıntısız oynarsınız darboğaz çok kötü bir şey miş.
5 Gibi kalktım. Dayanamadım O.C yaptım 2.93'den 3.51'e çıkardım sıcaklık değerleri 65'i geçmiyordu fakat odada soba yanıyordu sıkıntı çok çıkarır mı bu arada eskiden Michael'in evindeki sahneleri bile göremezken şimdi takır takır görüyorum ve 30-40 arası oynuyorum genellikle şehir dışı 40-50 arası darboğazı çok hissettirmiyor şehir içi azcık hissettiriyor ama memnunum halimden şu an hepinizin yardımları için teşekkürler diliyorum iyi forumlar.
İşlemcin yetersiz, büyük ihtimal RAM yüzünden de droplar yiyorsundur, işlemci ve RAM yükseltmesi yapman gerekiyor.

İşlemci düşük geldiği için %100 kullanıyor bu da yolların binaların arabaların geç yüklenmesine sebep oluyor. V-Sync ayarını on yap. Görev yöneticisinden GTA5.exe sağ tıkla yüksek öncelik bunu her açtığında yapman gerek regedit ile ben otomatik yaptım. Grafikleri en düşüğe çekin grafikleri ya da çekmeyin size bağlı FXAA on yapın bida test edin gittiyse ellemeyin. Gitmediyse sorun MSAA ayarını 2X yapıp deneyin olmadı en düşük grafiğe çekip 4X deneyin.

İşlemci düşük geldiği için %100 kullanıyor bu da yolların binaların arabaların geç yüklenmesine sebep oluyor. V-Sync ayarını on yap. Görev yöneticisinden GTA5.exe sağ tıkla yüksek öncelik bunu her açtığında yapman gerek regedit ile ben otomatik yaptım. Grafikleri en düşüğe çekin grafikleri ya da çekmeyin size bağlı FXAA on yapın bida test edin gittiyse ellemeyin. Gitmediyse sorun MSAA ayarını 2X yapıp deneyin olmadı en düşük grafiğe çekip 4X deneyin.

MSAA açıp denediğimde düzeliyor fakat oynanmayacak kadar kasıyor monitörüm el verdiğince darboğazı önlemeye çalışıyorum fakat en yüksek 1440X900'e çıkabiliyorum oyunu 25-26 FPS sabit ayarlar yaptım galiba yeni işlemci almam gerek.

MSAA açıp denediğimde düzeliyor fakat oynanmayacak kadar kasıyor monitörüm el verdiğince darboğazı önlemeye çalışıyorum fakat en yüksek 1440X900'e çıkabiliyorum oyunu 25-26 FPS sabit ayarlar yaptım galiba yeni işlemci almam gerek.

Yeni işlemci demek anakart ve RAM'de demek grafikleri en düşüğe çekin FXAA on MSAA 2X deneyin olmadı MSAA 4X deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı