Çözüldü R7 240 sistemde hiçbir oyun açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KaaNatorr

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
HDD x2
Ekran kartı
AMD Radeon R7 240 2GB
Anakart
Asus P5G41T-M LX
İşlemci
Intel® Core™2 Quad Q6600
İyi günler, bilgisayarımda bir sorun var internette ne kadar video varsa ne kadar çözüm varsa izlemediğim, denemediğim yöntem kalmadı herkes bir şekilde çözmüş ama ben çözemiyorum çok farklı bir boyut aldı artık bu. GTA 5 giriyorum açılış esnasında Social Club (ofline mode) hatası alıyorum VPN ile girince düzeliyor. Sea of Thieves giriyorum yine açılışta lavenderbeard hatası alıyorum VPN ile girmeye çalışınca başka bir hata veriyor ona da giremiyorum defalarca dosya doğruladım ama nafile. Forza Horizon 4 aldım daha yeni (Sea of Thieves da yeni) onda da oyunu açıyorum intro geliyor 3-5 saniye sonra hiç hata falan vermeden kapanıyor. Ama CS:GO, Stardew Valley ya da Euro Truck Simulator 2 falan sorunsuz oynayabiliyorum. Tarayıcı olarak Opera GX kullanıyorum bazen tarayıcıyı açtığımda Opera sanki ilk defa çalıştırılmış gibi ayarlar sıfırlanıyor Opera GX introsu falan geliyor aynı şey oyunlara da oluyor mesela CS:GO açıyorum; Steam "ilk defa çalıştırılmak için hazırlanıyor" uyarısı veriyor ama oyuna girince ayarlarım sıfırlanmamış oluyor, nadiren olsa da çözebilmiş değilim. Defalarca format attım bu hafta da Windows 10'a geçtim sırf Sea of Thieves oynayabilmek için normalde Windows 7 kullanıyordum. Bende 2 tane HDD var biri sadece C: Diğeri de D: E: F: C: De sadece sistem yüklü ve bu zamana kadar format atarken hep 1. HDD'ye format atıp sistemi yeniden yükledim 2. HDD'ye hiç dokunmadım. Windows 7'den Windows 10'a geçerken de aynısını yaptım oyunları tekrar yüklemeyim diye acaba bundan olabilir mi diye düşünüyorum ama bu da çok saçma geliyor. O zaman CS:GO'ya da ETS 2 falan nasıl çalışıyor anlamış değilim. Yardım edin yoksa kafayı yiyeceğim.

Çözüm
USB'ye güncel sürümü yükleyip format sırasında bütün diskleri sıfırla, gereksiz bölünmüş parçaları sil. Format sonrası ekran kartı sürücüsünü sitesinden sunduğu en güncel versiyonu yükle.

Ekran kartı driverı güncel zaten dediğiniz gibi format atmayı deneyeyim ama sonuç değişmeyecek bence :((

Arkadaşlar benim anakart Windows 10'u desteklemiyormuș sitesine girip baktım en son Windows 8 driveri var bu durumda ne yapmam gerekir?

Arkadaşlar çözümü buldum sorun bilgisayarda değilmiş. Türk Telekom taahhüdüm bitmişti senenin başında yenilemiştim onu yenileyince sağ olsunlar güvenli internet aile profili oluşturmuşlar onu kapatınca düzeldi. Hayır sanane benim ne yapacağımdan çıldırmamak elde değil bir de 48 aylık taahhüt yapmışlar keşke zamanı geriye alabilsem de TurkNet'e geçsem. TT pişmanlıktır.
Sistem gereksinimleri karşılamıyor çünkü hocam bu sistem CS:GO ETS 2 gibi oyunlar çok sistem istemez ama ses of thives yüksek sistem gereksinimleri isteyen bir oyun.

Artı -1 Eksi
Formatı USB ile mi attın?
evet usb ile atıyorum format usb'si baya eski ama 2 saat boyunca güncelleme yapıp en güncel sürüme getiriyor kendini.

Sistem gereksinimleri karşılamıyor çünkü hocam bu sistem CS:GO ETS 2 gibi oyunlar çok sistem istemez ama ses of thives yüksek sistem gereksinimleri isteyen bir oyun.
hocam youtube'da izledim fps testlerini daha kötü sistemlerde falan çalışıyor hem de benim sistemim yetiyor oyuna.

USB'ye güncel sürümü yükleyip format sırasında bütün diskleri sıfırla, gereksiz bölünmüş parçaları sil. Format sonrası ekran kartı sürücüsünü sitesinden sunduğu en güncel versiyonu yükle.

Artı -2 Eksi
Ah be eski ekran kartım, duygulandım :)
Yakında şimdiki kartım içinde duygulanacağım sanırım çünkü artık emekli olmaya başladı.

Artı -1 Eksi

Ekran kartı driverı güncel zaten dediğiniz gibi format atmayı deneyeyim ama sonuç değişmeyecek bence :((

Arkadaşlar benim anakart Windows 10'u desteklemiyormuș sitesine girip baktım en son Windows 8 driveri var bu durumda ne yapmam gerekir?

Arkadaşlar çözümü buldum sorun bilgisayarda değilmiş. Türk Telekom taahhüdüm bitmişti senenin başında yenilemiştim onu yenileyince sağ olsunlar güvenli internet aile profili oluşturmuşlar onu kapatınca düzeldi. Hayır sanane benim ne yapacağımdan çıldırmamak elde değil bir de 48 aylık taahhüt yapmışlar keşke zamanı geriye alabilsem de TurkNet'e geçsem. TT pişmanlıktır.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı