Çözüldü R7 240 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Atıf HAZER

Centipat
Daha fazla  
RAM
4 gb ddr ram
SSD veya HDD modeli
Goodram ssdpr CL-100-120-G3
Ekran kartı
Amd Radeon r7 240 4gb ddr3
Anakart
M4A77TD PRO
İşlemci
Amd Phenom ii x4 965 3.4 ghz
Öncelikle herkese selam. Sistemimi aldığımdan beri mavi ekran alıyorum eskiden bu kadar sık değildi ama sıklaştı bazen mavi ekran bazen de sadece donup kalıyor mavi ekran koduna baktığımda ise devamlı "ntoskrnl.exe" hatası alıyorum. Çözümü için hangi yollara başvurmalıyım? Daha fazla bilgi isterseniz cevap vermeye hazırım. Sizden yardım bekliyorum, şimdiden hepinize teşekkürler.
Google Drive: Sign-in

Çözüm
Sorunu çözdüm arkadaşlar işlemci fanındanmış eski işlemci fanımı tekrar taktım düzeldi.
Ekran katını imzama göre sil ve güncel sürücüyü yükle.
Memtest86 ile RAM testi yap.
Birde imzama göre disk testi yap
Hemen yapıyorum elime geçen bilgileri size ileteceğim.

Ekran kartı sürücümü dediğiniz program ile sildim ve en son sürümü kendi sitesinden yükleyip manuel olarak kurdum . Fakat memtest86'yı bir türlü çalıştıramadım onun yerine windows bellek tanılama ile sınadım ramlerimi test sonucunda hiçbir sorun gözükmüyor ramlerde . Disk testi sonuçlarım aşağıda :
Disk test : ssd test - Google Drive
(Bazı dmp'leri goggle drive okunamıyor deyip kabul etmiyor 9 tane dmp dosyam var idi )
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Memtest86'daki sorunum ise USB'ye programı yükledim fakat USB'den başlattığımda ekranda alt çizgi karakteri yanıp yanıp sönmekte bayağı bekledim ama bir tepki yok.

@claus müsaitseniz bi bakabilirmisiniz mesajlara.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı