R7 240 sistemde oyunlar donuyor

GoktugYldrrm

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Bilgisayarım eski de olsa yine de garip bir şekilde FPS sorunu, oyunlarda kısmı donmalar yaşıyorum. Özellikleri benim bilgisayarımdan daha kötü bilgisayarı olan arkadaşlarımın benden daha fazla FPS aldığı oyunlar oluyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

PC Özellikleri:
  • MSI R7 240 2 GB
  • 8 GB RAM (DDR2)
  • AMD Athlon X2 5800+ 3.0 GHz

Son düzenleyen: Moderatör:
genelde işlemci kullanımı %99 a çıkıyor zaten fanlar hızlanıyor.
İşlemci kullanımı %99'a dayandıysa darboğaz var demektir, grafikleri yükseltip oyunu ekran kartına bindirmeyi deneyip kısmi de olsa engelleyebilirsiniz. Kesin çözüm için yeni işlemci şart. Ani droplar giriyor ise de RAM yetersiz demektir. Ama DDR2 eskidi, en azından 8GB RAM ve DDR3 bir anakart alın. Eğer paranız var ve ileride yükseltme yapacaksanız da DDR4 bir anakart alın.

İşlemci kullanımı %99'a dayandıysa darboğaz var demektir, grafikleri yükseltip oyunu ekran kartına bindirmeyi deneyip kısmi de olsa engelleyebilirsiniz. Kesin çözüm için yeni işlemci şart. Ani droplar giriyor ise de RAM yetersiz demektir. Ama DDR2 eskidi, en azından 8GB RAM ve DDR3 bir anakart alın. Eğer paranız var ve ileride yükseltme yapacaksanız da DDR4 bir anakart alın.
şimdilik en azından yaza kadar bunla idare etmem gerekecek .Masraf da yapmak istemiyorum zaten yeteri kadar yaptım ama böyle olacağını tahmin etmemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı