R7 240 sistemde Valorant donup kalıyor

erdemerendincer

Decapat
Daha fazla  
Oyuna giriyorum 10-15 dakika sonra oyun donup kalıyor restart atmadan düzelmiyor. Nasıl düzelteceğim?
Sistem.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: AMD R7 240.
Depolama: 1TB hard disk.
İşlemci: Intel Core i7 CPU 870 2.93GHz

Konuya girerken depolama birimi harddisktir diye girdim :) Ama bir de C4 PSU ihtimali var.

MSI Radeon R7240 ekran kartı AMD driver desteğini kesmektedir. Sürücüler yalnızca Windows 8.1 Pro kararlı şekilde çalışmaktadır. Eski sürücüleri yüklemek gerekiyor.

Çözüm:
Windows 10 da çalışması için AMD sitesi üzerinden indirdiğiniz sürücüleri kaldırınız.
AMD sitesi üzerinden indirdiğiniz Radeon Live ve sürücülerin kaldırıldığına emin olunuz.
Aygıt Yöneticisi > görüntü bağdaştırılıcaları. Burada sürücüleri kaldırdınız MSI Radeon R7 240 yazmamalıdır.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra sürücüye sağ tıklayıp güncelleştir tıklayınız.
Sonra en son sürüm zaten yüklü yazmaktadır. Aşağıda Windows Update üzerinden yükleyiniz seçeneğine tıklayınız. Ve sürücüleri biraz sonra yüklenecektir. Yüklenirken ekranınız titreşebilir, kapanıp açılabilir.
Genel bir sorun driver uyuşmadığında Windows Update ilk sürümü yüklüyor ve en kararlı sürüm bu. Sürücüler yüklendiğinde Aygıt Yöneticisi'nden MSI Radeon R7 240 yazısını göreceksinizdir.
Sürücüler kararlı çalışacaktır. Valorant artık donmadan oynayabilirsiniz.
Sürücülerin değişmemesi için Windows Update'nin altında "isteğe bağlı günçelletşrimelerin " içindeki (Advanced Micro devices - Media) adlı güncelleştirmeyi yüklemeyin. Yükleme sonucu yeniden uyuşmazlık oluşuyor. Valorant'ta takılma devam ediyor.

** Ben sorunu böyle çözdüm. Yapamazsanız yardım için bana ulaşabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 266.PNG
    266.PNG
    15,6 KB · Görüntüleme: 82
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,4 KB · Görüntüleme: 79
MSI Radeon R7240 ekran kartı AMD driver desteğini kesmektedir. Sürücüler yalnızca Windows 8.1 Pro kararlı şekilde çalışmaktadır. Eski sürücüleri yüklemek gerekiyor.

Çözüm:
Windows 10 da çalışması için AMD sitesi üzerinden indirdiğiniz sürücüleri kaldırınız.
AMD sitesi üzerinden indirdiğiniz Radeon Live ve sürücülerin kaldırıldığına emin olunuz.
Aygıt Yöneticisi > görüntü bağdaştırılıcaları. Burada sürücüleri kaldırdınız MSI Radeon R7 240 yazmamalıdır.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra sürücüye sağ tıklayıp güncelleştir tıklayınız.
Sonra en son sürüm zaten yüklü yazmaktadır. Aşağıda Windows Update üzerinden yükleyiniz seçeneğine tıklayınız. Ve sürücüleri biraz sonra yüklenecektir. Yüklenirken ekranınız titreşebilir, kapanıp açılabilir.
Genel bir sorun driver uyuşmadığında Windows Update ilk sürümü yüklüyor ve en kararlı sürüm bu. Sürücüler yüklendiğinde Aygıt Yöneticisi'nden MSI Radeon R7 240 yazısını göreceksinizdir.
Sürücüler kararlı çalışacaktır. Valorant artık donmadan oynayabilirsiniz.
Sürücülerin değişmemesi için Windows Update'nin altında "isteğe bağlı günçelletşrimelerin " içindeki (Advanced Micro devices - Media) adlı güncelleştirmeyi yüklemeyin. Yükleme sonucu yeniden uyuşmazlık oluşuyor. Valorant'ta takılma devam ediyor.

** Ben sorunu böyle çözdüm. Yapamazsanız yardım için bana ulaşabilirsiniz.
Bende aynı ekran kartını kullanıyorum yazanı yaptım ama bende aygıt yöneticisinde Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcıları yazıyor

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    163,4 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:

Geri
Yukarı