R7 240 sistemde Valorant kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

beratext

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GAINWARD GEFORCE RTX 3060TI
AMD Ryzen 5 5600
GIGABYTE A520M-H
GSKILL 8GB RIPJAWS V SIYAH DDR4-3600MHZ 2X
Meslek
Öğrenci
RAM
12
SSD veya HDD modeli
Kingston A400 SSDNow 240GB 2.5" 500MB/350MB/s Sata
Ekran kartı
R7 240 2 GB DDR3
İşlemci
amd athlon(tm) ii x3 450 processor 3.20 ghz
1 GB HD5450 ekran kartından R7 240 2 GB bir ekran kartına geçtim. FPS mermi sıktığımda özellik attığımda ve önüme adam geldiğinde 60 70'den 10'a düşüyor bunun çözümü var mı?

Valorant optimizasyon olarak hala kötü. Bende de aynı ekran kartı vardı ve FPS sabitlesem bile rahat oynayamıyordum. Ama şu ayarları yaparak belki bir tık düzeltebilirsin bende olmuştu.
AppData\Local\VALORANT\Saved\Config\
Klasörüne gidin. En baştaki klasöre girin orada Windows klasörü olacak. Onun içinde GameUserSettings dosyası olacak. Aşağıdaki kodları bulup değiştirin.
[ScalabilityGroups]
Sg. ResolutionQuality=100.000000
Sg. ViewDistanceQuality = 1
Sg. AntiAliasingQuality = 1
Sg. ShadowQuality = 1
Sg. PostProcessQuality = 1
Sg. TextureQuality = 1
Sg. EffectsQuality = 1
Sg. FoliageQuality = 1
Sg. ShadingQuality = 1
Eğer olmazsa en üstteki dışında hepsini 0 yapın.

Valorant optimizasyon olarak hala kötü. Bende de aynı ekran kartı vardı ve FPS sabitlesem bile rahat oynayamıyordum. Ama şu ayarları yaparak belki bir tık düzeltebilirsin bende olmuştu.
AppData\Local\VALORANT\Saved\Config\
Klasörüne gidin. En baştaki klasöre girin orada Windows klasörü olacak. Onun içinde GameUserSettings dosyası olacak. Aşağıdaki kodları bulup değiştirin.
[ScalabilityGroups]
Sg. ResolutionQuality=100.000000
Sg. ShadowQuality = 1
Sg. TextureQuality = 1
Sg. EffectsQuality = 1
Sg. FoliageQuality = 1
Sg. ShadingQuality = 1
Eğer olmazsa en üstteki dışında hepsini 0 yapın.
alttaki
Sg. ShadowQuality = 1
Sg. TextureQuality = 1
Sg. EffectsQuality = 1
Sg. FoliageQuality = 1
Sg. ShadingQuality = 1
bunları 0 yapsam üstteki 100 ü de 70 80 falan yapsam düzelirmi

Alttaki
Sg. ShadowQuality = 1
Sg. TextureQuality = 1
Sg. EffectsQuality = 1
Sg. FoliageQuality = 1
Sg. ShadingQuality = 1
Bunları 0 yapsam üstteki 100'ü de 70 80 falan yapsam düzelir mi?

En üsttekinin bir faydası yok ve sadece görüntü bulanıklandırıyor onu değiştirmenize gerek yok.
Diğerlerini ilk başta 1 yaparak deneyin eğer olmazsa 0 yapın.

Alttaki.
Sg. Viewdistancequality = 1
Sg. Antialiasingquality = 1
Sg. Shadowquality = 1
Sg. Postprocessquality = 1
Sg. Texturequality = 1
Sg. Effectsquality = 1
Sg. Foliagequality = 1
Sg. Shadingquality = 1
Bunları 0 yapsam üstteki 100'ü de 70 80 falan yapsam düzelir mi?

Ben bir ara üsttekini 100'den 80'e çekmiştim qualty i ekran gerçekten kare kare oluyor ekran kötü duruyor yani. Belirtmek istedim.

oyunu silicem sanırım herşeyi denedim düzelmiyor :(

Oyunu sileceğim sanırım her şeyi denedim düzelmiyor :(

Vallahi bende de çok fazla kasıyordu hiç oyanayamıyordum. Win 8.1'e geçtim 70-120 FPS arası ve donma neredeyse hiç yok ama tabii ilk girdiinde mapi şöyle bir yüklerken 5 sny kasıyor sonra geri hemen düzeliyor ve ayrıyeten ben de HDD var Windows 10'da çok geç giriyordu ama Win 8.1 de daha hızlı giriyor yani bir düşün derim araştırıp geçebilirsin.

Vallahi bende de çok fazla kasıyordu hiç oyanayamıyordum. Win 8.1'e geçtim 70-120 FPS arası ve donma neredeyse hiç yok ama tabii ilk girdiinde mapi şöyle bir yüklerken 5 sny kasıyor sonra geri hemen düzeliyor ve ayrıyeten ben de HDD var Windows 10'da çok geç giriyordu ama Win 8.1 de daha hızlı giriyor yani bir düşün derim araştırıp geçebilirsin.
her saniye drop yiyor sence geçeyimmi 8.1 e

Her saniye drop yiyor sence geçeyim mi 8.1'e

Windows 10'da 60 FPS zor alıyordum ve deli gibi kasıyordu ama şimdi Win 8.1 de hem PC rahatladı çok hızlandı hem de FPS oyunlarında daha yüksek FPS giriş hızı yüksek ve drop neredeyse hiç yok. Bence çok rahatsızsan geç ve tekrardan konu açıp ya da kendin bulup ekran kartı driverını falanda bulursun eğer destekliyorsa. Bu arada ben Win 8.1'e geçmden çok kararsızdım hata mı yapıyorum diye şimdi diyorum Lan niye eskiden geçmemişim böyle olacagını bilmiyordum falan diyorum kendi kendime bence geçin derim ama size kalmış bir şey.

Windows 10'da 60 FPS zor alıyordum ve deli gibi kasıyordu ama şimdi Win 8.1 de hem PC rahatladı çok hızlandı hem de FPS oyunlarında daha yüksek FPS giriş hızı yüksek ve drop neredeyse hiç yok. Bence çok rahatsızsan geç ve tekrardan konu açıp ya da kendin bulup ekran kartı driverını falanda bulursun eğer destekliyorsa. Bu arada ben Win 8.1'e geçmden çok kararsızdım hata mı yapıyorum diye şimdi diyorum Lan niye eskiden geçmemişim böyle olacagını bilmiyordum falan diyorum kendi kendime bence geçin derim ama size kalmış bir şey.
tamam yarın geçicem inşallah düzelir bendede

Geri
Yukarı