R7 240 sistemde Valorant oyun ortasında donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

EmreCLK0

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
R7 240 4 GB
Anakart
Riyor star B450M.
İşlemci
Ryzen 5 2600.
Arkadaşlar merhaba, R7 240 4 GB ekran kartım var. Ryzen 5 2600 de işlemcim var. Ekran kartım eski biliyorum fakat sorum şu Valorant'a girince oyun ortasında donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum fakat Discord'da arkadaşımın sesi bana geliyor, benim ona gidiyor. GTA 5 vb oyunlarda bu sorun olmuyor ama Valorant'ta bu sorunla karşılaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Yardımcı olacak var mı? Windows'u defalarca sildim yükledim Windows 11 de aynı sorun aldım, Windows 10 Home de aynı sorun oldu Windows 10 Pro'ya geçirdim belki düzelir diye son çare olarak fakat düzelmedi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, R7 240 4 GB ekran kartım var. Ryzen 5 2600 de işlemcim var. Ekran kartım eski biliyorum fakat sorum şu Valorant'a girince oyun ortasında donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum fakat Discord'da arkadaşımın sesi bana geliyor, benim ona gidiyor. GTA 5 vb oyunlarda bu sorun olmuyor ama Valorant'ta bu sorunla karşılaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Yardımcı olacak var mı? Windows'u defalarca sildim yükledim Windows 11 de aynı sorun aldım, Windows 10 Home de aynı sorun oldu Windows 10 Pro'ya geçirdim belki düzelir diye son çare olarak fakat düzelmedi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Res attıktan sonra düzeliyor mu? Yoksa her zaman aynı mı benim de ilk maçımda oluyor dediğin şeylerin aynısı res atıyorum 2. maçta olmuyor bu arada dediğim PC'yi kapatıp her açtığımdaki Valorant da ilk maçımda oluyor.

İşlemcine daha uygun ekran kartlar tavsiyemdir. Artık kart eskimiş ve çoklu işlemde sıkıntı yaratıyor demek ki. Kısa çözümler yapabilirsiniz fakat geçicidir.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı