Çözüldü R7 240 sistemin oyun performansı düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PepsiManTR!

Picopat
Yer
C:\Windows\System32\ntoskrnl.exe
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet, başlıkta dediğim gibi son zamanlarda PC'nin oyun performansı bayağı düştü. CS:GO'da ~100 FPS alırken şimdi 40-60 FPS alıyorum, CS:GO'ya kesin oyuna gelen güncellemelerdendir dedim ama ETS 2 girdim ve ETS 2'de normalde yüksek ayarlarda 60 FPS sabit alırken şimdi 30 FPS zor çıkıyor. Eski performansı geri kazanmak için ne yapabilirim?

Sistem özellikleri:
•Anakartasus P5G41M-LX 3.
•RAM: 2X Kingston valueram 4 GB.
•GPU: MSI AMD Radeon R7 240 2 GB.
•HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM.
•CPU: Pentium [email protected] GHz (2 çekirdek)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminin tozlarını aldın mı? Tozdan dolayı hava akışı bozulmuş, sıcaklıklar artmış olabilir ve bu da FPS düşüklüğüne sebebiyet verir. Ayrıca sistemi çok uzun süredir kullanıyorsan kurduğun programlar, yaptığın işlemler ve arka planda çalışan uygulamalar... bunlar FPS'i baya bi' etkileyecektir.

Düzenleme : Eklemeyi unutmuşum, Windows 7'nin desteği bittikten 2 ay sonra falan bir bakmak için kurmuştum ve LOL, CS:GO tarzı oyunlarda FPS droplar ve LOL'de her oyun çökmeler yaşıyordum. O sistemle Windows 8.1'e geçerseniz performans artışı yaşayacaksınız.

Son düzenleme:
İntel E6600, Asus R7 250 OC 4GB, 2x2 GB DDR3 Ram’e sahip bir bilgisayarım var evde. Özellikler neredeyse aynı. Aldığınız değerler bence normal. En son 2 sene önce CS:GO oynamaya çalışmıştım o bilgisayarla. 50 FPS’i geçmeyince silip atmıştım.

Sisteminin tozlarını aldın mı? Tozdan dolayı hava akışı bozulmuş, sıcaklıklar artmış olabilir ve bu da FPS düşüklüğüne sebebiyet verir. Ayrıca sistemi çok uzun süredir kullanıyorsan kurduğun programlar, yaptığın işlemler ve arka planda çalışan uygulamalar... Bunlar FPS'i bayağı bi' etkileyecektir.

Evet tozlarla alakalı olabilir. Yarın (eğer LGS sonucuna bakınca düşündüğümden çok düşük bir sonuç görüp şok olmazsam) temizleyip sonucu söylerim.
İntel E6600, Asus R7 250 OC 4GB, 2x2 GB DDR3 Ram’e sahip bir bilgisayarım var evde. Özellikler neredeyse aynı. Aldığınız değerler bence normal. En son 2 sene önce CS:GO oynamaya çalışmıştım o bilgisayarla. 50 FPS’i geçmeyince silip atmıştım.

Ama dediğim gibi önceden(2 hafta - 1 ay önce) performansı güzeldi 100 fps geçiyordu şimdi baya düştü.

Mutlaka sisteminin tozlarını al, işlemci ve ekran kartının termal macununu (en azından işlemcinin) değiştirmeyi unutma. Umarım sınavda istediğin puana ulaşırsın 👍

Düzenleme : Eklemeyi unutmuşum, Windows 7'nin desteği bittikten 2 ay sonra falan bir bakmak için kurmuştum ve LOL, CS:GO tarzı oyunlarda FPS droplar ve LOL'de her oyun çökmeler yaşıyordum. O sistemle Windows 8.1'e geçerseniz performans artışı yaşayacaksınız.

Tozları temizleme işe yaramazsa bunu da denerim
Mutlaka sisteminin tozlarını al, işlemci ve ekran kartının termal macununu (en azından işlemcinin) değiştirmeyi unutma. Umarım sınavda istediğin puana ulaşırsın 👍

Tozları aldım baya da toz vardı ama hiçbir işe yaramadı. Windows 8.1 ile deneyeceğim şimdi

Şaşırtıcı bir şekilde bu işe yaradı, çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı