R7 240, Valorant FPS düşmesi

XYZ01

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu anda kullandığım sistem:

R7 240 ekran kartı.
i3 2120 işlemci.
6 GB RAM.
Pegatron IPXSB-H61 anakart.
400W Power.
Sizce ne yaparsam FPS düşmesi sorunum çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ney 4 GB RAM ister? Valorant mı? 4 GB RAM istiyor ama yetersiz. Zaten Windows 10 ile kullanıyorsan oyuna 3GB RAM gidiyor.

8 GB RAM'im var ve 4 GB 4.50 anca kullanıyor 6 GB olsa da kasma sorununun olmayacağını düşünüyorum.
Merhaba, şu anda kullandığım sistem:

R7 240 ekran kartı.
i3 2120 işlemci.
6 GB RAM.
Pegatron IPXSB-H61 anakart.
400W Power.
Sizce ne yaparsam FPS düşmesi sorunum çözülür?

Grafikleri en aşağı alın. Ekran kartı işlemci driverlerini güncelleyin.

8 GB RAM'im var ve 4 GB 4.50 anca kullanıyor 6 GB olsa da kasma sorununun olmayacağını düşünüyorum.

Dostum, RAM sadece oyun için değil. Arkada açık olan Discord, Spotify, Vanguard, Windows 10 her şey RAM yiyor. 8 GB ucu ucuna yetiyor zaten. 6 GB yetmez. 4 GB RAM var diye oyunun 4 GB kullandığını mı sanıyorsun?

Dostum, RAM sadece oyun için değil. Arkada açık olan Discord, Spotify, Vanguard, Windows 10 her şey RAM yiyor. 8 GB ucu ucuna yetiyor zaten. 6 GB yetmez. 4 GB RAM var diye oyunun 4 GB kullandığını mı sanıyorsun?

MSConfig'den arkaplandaki şeyleri kapatabilir. Microsoft ve Vanguard hariç.

Grafikleri en aşağı alın. Ekran kartı işlemci driverlerini güncelleyin.
Bilginiz dahilinde olmayan konularda konu sahibini yanlış yönlendirmeyelim. Öncelikle oyunun grafik kalitesini asla düşürmeyin. Zaten işlemciniz kötü, yük kalite azaldığından işlemciye bineceğinden daha az FPS alırsınız. İkinci olarak bir oyunun ne kadar belleğe ihtiyaç duyduğu fazla belleğe sahip olan bir PC'de anlaşılır. 6 GB bellek bulunan bilgisayarda tabi ki Valorant 6 GB bellek kullanamaz. FPS düşüklüğünün ana sebebi işlemciniz. Drop istemem, performansta yüzdelik artış olsun isterseniz de dual channel en az 8 GB bir bellek yapısına geçmeniz gerekiyor.

Bütçeniz nedir? İşlemci yükseltip, çift kanal RAM alırsan düzelir.

600-650 civarı planım şu i5 3470 işlemci ile 4 GB RAM almak.
Arkadaşlar sadece Vanguard açık kalıyor Discord vb her şeyi kapıyorum her şey en düşükte ben sorunun işlemciden olduğunu düşünüyorum savaşta %99'a kadar çıkıyor CPU.

600-650 civarı planım şu i5 3470 işlemci ile 4 GB RAM almak.
Arkadaşlar sadece Vanguard açık kalıyor Discord vb her şeyi kapıyorum her şey en düşükte ben sorunun işlemciden olduğunu düşünüyorum savaşta %99'a kadar çıkıyor CPU.

Sorun zaten işlemci kaynaklı. O RAM yetersiz diyenlere bakma. Ezbere konuşuyorlar. 6 GB RAM ile gayet rahat oynuyorum. Tabii RAM'i 8 GB yapman çift kanal olması açısından performans da sağlar.

Sorun zaten işlemci kaynaklı. O RAM yetersiz diyenlere bakma. Ezbere konuşuyorlar. 6 GB RAM ile gayet rahat oynuyorum. Tabii RAM'i 8 GB yapman çift kanal olması açısından performans da sağlar.

Tabii doğru söylüyorsun işlemciden kaynaklı çok belli RAM zaten yüksek.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı