R7 240 ve i3-7100 PC Toplama

Slaughter03

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi bende R7 240'li sistem var. Ben bu sisteme birkaç ekleme yapmak istiyorum. Anakart olarak H110M, işlemci olarak da i3 7100 düşünüyorum sizce iyi mi ? Oynadığım oyunlar HOI4 ile EU4.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bende R7 240'li sistem var. Ben bu sisteme birkaç ekleme yapmak istiyorum. Anakart olarak H110M, işlemci olarak da i3 7100 düşünüyorum sizce iyi mi ? Oynadığım oyunlar HOI4 ile EU4.
Neden o kadar güçlü bir işlemciye o kadar (dandik) bir ekran kartı takmayı düşünüyorsun ki?
Eğer amacın oyun oynamaksa ilk önce ekran kartını seç oyunun asıl kahramanı ekran kartıdır. İşlemci sadece ekran kartının kendisine gönderdiği işlemleri yapar. Yani işlemcinin görevi sadece ekran kartını beslemektir. O kadar güçlü bir işlemci alamana gerek yok.

Neden o kadar güçlü bir işlemciye o kadar (dandik) bir ekran kartı takmayı düşünüyorsun ki?
Eğer amacın oyun oynamaksa ilk önce ekran kartını seç oyunun asıl kahramanı ekran kartıdır. İşlemci sadece ekran kartının kendisine gönderdiği işlemleri yapar. Yani işlemcinin görevi sadece ekran kartını beslemektir. O kadar güçlü bir işlemci alamana gerek yok.
Sanırsın Ryzen 7 1800X ekran kartı şu anki oyunları düşük ayarlarda 720P rahatlıkla oynatır. Ama GT 1030 alınabilirdi.

Sanırsın Ryzen 7 1800X ekran kartı şu anki oyunları düşük ayarlarda 720P rahatlıkla oynatır. Ama GT 1030 alınabilirdi.
Kardeşim ne demek istediğini anlayamadım. Ryzen 7 ekran kartı değil ki? Ayrıca GT 1030 ne alaka bizim konumuzla? Uzaktan yakından alakası olmayan bir şey yazmışsın, demek istediğini tam olarak anlayamadım.

Kardeşim biraz hort gibi olucak ama ben de i3 7100 gtx 1050 sistem toplamayı düşünüyorum. Fakat eu4 performansı hakkında hiç bir fikrim yok. İşlemcinin performansı nasıl acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı